more_horiz
Wiadomości

Trzaskowski sprzedał firmę taksówkową MPT. Lichocka: to jest zrobione w sposób absolutnie nietransparentny

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2021 14:45
Posłanka PiS Joanna Lichocka zarzuca brak przejrzystości przy sprzedaży Miejskiego Przedsiębiorstwa Taksówkowego przez władze Warszawy. Istniejącą od 70 lat korporację taksówkarską przejęła firma iTaxi. W rozmowie z Polskim Radiem podkreśliła, że "Warszawiacy powinni wiedzieć, za jaką cenę kupuje się najstarszą firmę w Warszawie".
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski
Prezydent Warszawy Rafał TrzaskowskiFoto: PAP/Tomasz Waszczuk

Na Twitterze poseł Joanna Lichocka napisała: "A czy Państwo zauważyli, że pan Trzaskowski sprzedał warszawską firmę taksówkową MPT spółce pana Wejcherta juniora? I że cenę, za jaką sprzedał to przedsiębiorstwo, utajniono? Taki »campus« się robi w Warszawie".

pap_ czajka 1200.jpg
Naprawy w "Czajce" potrwają "znacznie dłużej niż poprzednio". Trzaskowski: są dwa scenariusze

W rozmowie z Polskim Radiem Joanna Lichocka nazwała bulwersującą sprawą sprzedaż cieszącego się uznaniem warszawiaków przedsiębiorstwa zamiast jego odbudowy. Wskazywała także na niejasności związane z transakcją. 

Poseł mówiła, że "Warszawa nie widzi możliwości unowocześnienia, zmodernizowana sposobu działania MPT, tylko sprzedaje ją [...] firmie z kręgu postkomunistycznego biznesu, zresztą chyba zarejestrowanej na Cyprze".

Posłuchaj
00:33 11266487_1.mp3 J. Lichocka: sprzedaż MPT przez władze Warszawy była nietransparentna; to wymaga wyjaśnień (IAR)

- To jest zrobione w sposób absolutnie nietransparentny. Oficjalnie mówi się, że kwotę sprzedaży utajniono. Nie podaje się dlaczego. To jest skandal. Warszawiacy powinni wiedzieć, za jaką cenę […] kupuje się najstarszą firmę w Warszawie - podkreśliła.

Czytaj także:

Joanna Lichocka dodała, że to działanie władz Warszawy pokazuje, "jak lekceważący stosunek do polskiego państwa, struktur samorządu i firm samorządowych mają politycy Platformy Obywatelskiej". 

To jest ta sama polityka, co zawsze: wyprzedaż majątku za bezcen i pozbywanie się aktywów. To jest stosunek do państwa, to jest stosunek do Warszawy Platformy Obywatelskiej i w tym przypadku Rafała Trzaskowskiego - podkreśliła poseł. 

- Wszystko należy upłynnić za bezcen zaprzyjaźnionym biznesmenom. Oni będą z tego i na tym robić pieniądze, a Warszawa nie będzie miała własnej firmy taksówkarskiej - komentowała.

Posłuchaj
00:21 11266487_2.mp3 J. Lichocka: to jest kontynuacja tej samej linii co zawsze (IAR)

Poseł Lichocka zaznaczyła, że spodziewa się, że warszawscy radni Prawa i Sprawiedliwości na posiedzeniu Rady Warszawy, będą chcieli poruszyć sprawę sprzedaży MPT i zażądać wyjaśnień.

pkur/ng

Zobacz także

Zobacz także