more_horiz
Wiadomości

"Dobry interes dla obu stron". Wiceszef MSZ o wsparciu przez Niemcy Inicjatywy Trójmorza

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 18:58
Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński jest pewien, że niezależnie od wyniku wyborczego nowy niemiecki rząd będzie kontynuował wsparcie dla Inicjatywy Trójmorza. Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu wiceminister spraw zagranicznych podsumował 5 lat współpracy państw leżących między Adriatykiem, Bałtykiem i Morzem Czarnym.
Paweł Jabłoński
Paweł JabłońskiFoto: Andrzej Hulimka/Forum

Paweł Jabłoński podkreślał, że Inicjatywa Trójmorza zyskała w ciągu ostatnich lat wsparcie i zainteresowanie ze strony ważnych międzynarodowych graczy.

print jabłoński PR 1 1200.jpg
Paweł Jabłoński: amerykańskie instytucje pokazały, że potrafią radzić sobie z kryzysami

Wśród nich są Niemcy. Jak mówił wiceszef dyplomacji, nastawienie Berlina nie zmieni się po zbliżających się wyborach parlamentarnych.

- Nie mnie mówić o tym, co możemy oczekiwać, kto będzie następnym kanclerzem, ale jestem absolutnie pewien, że niemiecki rząd, który wyrażał do tej pory swoje zainteresowanie i wsparcie dla projektów robionych wspólnie z nami, będzie to kontynuował. To po prostu dobry interes dla obu stron - powiedział.

USA wspierają Inicjatywę Trójmorza

Wiceminister Jabłoński zapewnił również, że Inicjatywa Trójmorza może stale liczyć na silne wsparcie Stanów Zjednoczonych.

Czytaj również:

- Po zmianie amerykańskiej administracji obserwujemy, że wsparcie dla Trójmorza jest tak duże jak poprzednio. Mieliśmy jednomyślną, obupartyjną rezolucję amerykańskiego Kongresu popierającą Inicjatywę. Bardzo ściśle współpracujemy z Amerykanami - zapewnił.

Wiceminister spraw zagranicznych mówił również o zainteresowaniu Inicjatywą Trójmorza ze strony krajów Europy Wschodniej. Paweł Jabłoński wymienił w tym kontekście Ukrainę i Mołdawię.

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem