more_horiz
Wiadomości

Prezydent spotkał się z kard. Semeraro. Duchowny dziękował za wzruszającą mszę beatyfikacyjną

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2021 19:34
Kancelaria Prezydenta przekazała w niedzielę na Twitterze, że prezydent Andrzej Duda spotkał się z kard. Marcellem Semeraro. Prezydencki minister Adam Kwiatkowski, który również wziął udział w tym spotkaniu, podkreślił, że było ono bardzo ciepłe i miłe.
Prezydent Andrzej Duda spotkał się z kard. Marcellem Semeraro
Prezydent Andrzej Duda spotkał się z kard. Marcellem SemeraroFoto: twitter.com/Kancelaria Prezydenta/KPRP/Marek Borawski

Adam Kwiatkowski powiedział, że prezydent Andrzej Duda prosił księdza kardynała o przekazanie podziękowań ojcu świętemu za decyzję o beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej, dziękował też księdzu kardynałowi za jego obecność w Polsce. - Mówił o tym, że to jest bardzo ważne wydarzenie, że dwoje zasłużonych, niezwykłych Polaków zostało wyniesionych na ołtarze - zaznaczył prezydencki minister.

Czytaj także:
beatyfikacja PAP 1200.jpg
Kard. Stefan Wyszyński i matka Elżbieta Czacka dołączyli do grona błogosławionych

Dodał, że "ksiądz kardynał przekazywał podziękowania na ręce pana prezydenta". - Mówił, że ta uroczystość była wzruszająca i że bardzo ją przeżył - podkreślił Adam Kwiatkowski i ormował, że rozmowa dotyczyła też procesów beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych, które dzieją się w Kongregacji kierowanej przez księdza kardynała.

W spotkaniu uczestniczyła również szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych oraz nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

Czytaj także:

Beatyfikacja 

Czytaj także:
mid-epa09463266 (1).jpg
"Dwie postaci, które z bliska poznały krzyż". Papież na Węgrzech o beatyfikacji w Warszawie

Papież Franciszek włączył do grona błogosławionych kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski, oraz Elżbietę Różę Czacką - fundatorkę Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża.

Uroczystości beatyfikacyjne kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej z udziałem najwyższych władz państwowych – prezydenta RP, marszałków Sejmu i Senatu oraz członków rządu - odbyły się w niedzielę w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Liturgii przewodniczył prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro, który wygłosił homilię.

jbt

Zobacz także

Zobacz także