more_horiz
Wiadomości

Beata Szydło o projekcie "Fit for 55": może przyczynić się do pogorszenia życia Europejczyków

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 15:55
Była premier Polski, Beata Szydło krytykuje program "Fit for 55". - Ten szczytny cel ma być osiągnięty poprzez degradację europejskiej gospodarki, poprzez utratę miejsce pracy, poprzez niebotyczny wzrost ubóstwa Europejczyków i degradację całych regionów - oceniła eurodeputowana.
Beata Szydło
Beata SzydłoFoto: gov.pl

Eurodeputowani debatują nad projektem, który zakłada zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 55 procent w stosunku do 1990 roku. Miałoby się to stać do 2030 roku. Według części ekspertów to szansa na spowolnienie zmian klimatycznych.

1200 beata szydlo forum.jpg
"Słowa Gentiloniego to otwarty, bezprecedensowy nacisk na Polskę". Beata Szydło o opinii członka KE

Sceptycy mówią, że przyjęcie programu oznacza drastyczne podwyżki cen energii, transportu, a co za tym idzie - cen wszystkich dóbr i usług.

Posłuchaj
00:26 11293769_1.mp3 Beata Szydło o projekcie Fit for 55

Jak mówiła w Parlamencie Europejskim Beata Szydło, choć projekt ma szczytny cel, to może przyczynić się do pogorszenia stanu życia Europejczyków.

Czytaj także: 

- Ten szczytny cel ma być osiągnięty poprzez degradację europejskiej gospodarki, poprzez utratę miejsce pracy, poprzez niebotyczny wzrost ubóstwa Europejczyków i degradację całych regionów. Jeśli takim kosztem cel "Fit for 55" zostanie osiągnięty, to nie tylko poprawi on losu Europejczyków, ale wręcz odwrotnie - przyczyni się do jego pogorszenia - mówiła Beata Szydło.

Liczący 4,5 tysiąca stron pakiet to propozycja wyjściowa. Przez najbliższych kilkanaście miesięcy będzie ona przedmiotem negocjacji między państwami członkowskimi i Parlamentem Europejskim.

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem