more_horiz
Wiadomości

Dr hab. Michalski: rozpad małżeństw co roku kosztuje polskiego podatnika ok. 5,6 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2021 19:48
Rola i wyzwania stojące przed rodziną we współczesnych czasach były tematem jednego z paneli dyskusyjnych podczas Kongresu Polska Wielki Projekt. - Rozpad małżeństw w Polsce co roku kosztuje polskiego podatnika około 5 miliardów 600 milionów złotych - oszacował autor raportu poświęconego ekonomicznym aspektom funkcjonowania rodzin dr hab. Michał Michalski. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Tanya_Terekhina

Były wiceminister rozwoju, politolog dr Wojciech Mazur wskazywał, że w ujęciu społecznym młode rodziny nierzadko są grupami odizolowanymi.

Czytaj także:
XI Kongres Polska Wielki Projekt 1200.jpg
Druga część XI edycji Kongresu Polska Wielki Projekt. Debaty o przyszłości Polski i Europy

- To, czego dziś potrzebują rodziny to poszukiwać innych rodzin, przełamywać tę samotność. Ona wynika z tego, że nie mamy już aż tylu rodzin wielopokoleniowych, przeważnie żyjemy dalej od rodziców, teściów. Jest też życie skupione na dziecku, całymi popołudniami wozimy nasze pociechy z jednych zajęć na drugie. Są też problemy zamkniętych osiedli a relacji sąsiedzkich prawie nie ma - wyliczał dr Wojciech Mazur.

Posłuchaj
00:23 11301217_1.mp3 Dr Wojciech Mazur o młodych rodzinach. (IAR)

Czytaj także:

Czytaj także:
Polska wielki projekt 1200.jpg
Kongres Polska Wielki Projekt, część 2. - kultura siłą wspólnoty narodowej

- Rozpad małżeństw w Polsce co roku kosztuje polskiego podatnika około 5 miliardów 600 milionów złotych - oszacował autor raportu poświęconego ekonomicznym aspektom funkcjonowania rodzin dr hab. Michał Michalski. Wskazywał, że członkowie rodzin coraz częściej szukają docenienia i sukcesów kosztem relacji z bliskimi.

- Po części staliśmy się społeczeństwem Midasów, którzy chcieliby zamieniać w złoto wszystko, czego dotkną - to przenika także do naszych rodzin. Zbieramy żniwo tego, że mocno weszliśmy w paradygmat ekonomicznego podejścia do rzeczywistości - analizował dr hab. Michał Michalski.

Posłuchaj
00:18 11301217_2.mp3 Dr hab. Michał Michalski: członkowie rodzin coraz częściej szukają docenienia i sukcesów kosztem relacji z bliskimi. (IAR)

Drugi dzień kongresu Polska Wielki Projekt zakończy panel poświęcony historii i antropologii.

jbt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem