more_horiz
Wiadomości

Fala nielegalnych imigrantów z terenu Białorusi. Repetowicz: albo jest granica, albo jej nie ma

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 10:08
Na pewno nie jest rozwiązaniem, a jedynie paskudnym cynizmem pozwalanie na wjazd tym którzy zapłacą Łukaszence - napisał Witold Repetowicz, dziennikarz, reporter wojenny i były korespondent na Bliskim Wschodzie, komentując sytuację na granicy z Białorusią. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: twitter.com/Straz_Graniczna

Straż Graniczna odnotowała w czwartek ponad 500 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano 18 nielegalnych imigrantów. Od sierpnia Straż Graniczna udaremniła ponad 10 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, a 1,5 tys. osób zostało zatrzymanych w głębi kraju i przewiezionych do ośrodków dla uchodźców. Tylko we wrześniu 7535 razy próbowano sforsować granicę między naszym krajem a Białorusią.

"Powtórzę: albo jest granica albo jej nie ma. Tertium non datur" - napisał Witold Repetowicz na Facebooku. "Jeżeli ktoś uważa że obecne zasady przekraczania granicy są zbyt restrykcyjne i np. dzieci z krajów o niższym od Polski PKB/per capita do np. 10 roku życia wraz z rodzeństwem i rodzicami powinny mieć prawo bezwizowego wjazdu do UE to niech taki postulat sformułuje i wtedy będzie można nad nim debatować" - dodał.

sejm 1200 pap.jpg
Przedłużenie stanu wyjątkowego na wschodniej granicy. Jest decyzja Sejmu

Jak wskazał, rozwiązanie takie powinno dotyczyć całej strefy Schengen, bo "czemu mamy kogoś więzić w Polsce jak chce iść dalej?". "Może w ogóle powinniśmy znieść wizy i otworzyć granice" - dodał.

Jego zdaniem "nie jest rozwiązaniem, a jedynie paskudnym cynizmem pozwalanie na wjazd tym którzy zapłacą Łukaszence". 

"A może warunkiem na przekroczenie granicy ma być wytarzanie się w drucie kolczastym bo to zmieni migranta w uchodźcę?" - pyta we wpisie Repetowicz. 

fc

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem