X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wiceszef MSZ o wynikach wyborów w Czechach: w sprawach dot. współpracy możemy być optymistami

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 16:31
- Mamy duże nadzieje na współpracę. Jeżeli zwycięska koalicja SPOLU będzie współtworzyć rząd, to liczymy na współpracę z takim rządem, jeszcze intensywniejszą niż do tej pory - ocenił w niedzielnym wywiadzie dla portalu wPolityce.pl wiceszef MSZ Paweł Jabłoński, komentując wyniki wyborów w Czechach.
Paweł Jabłoński
Paweł JabłońskiFoto: gov.pl

Pytany, co oznacza dla Polski zwycięstwo prawicowej koalicji SPOLU w wyborach do Izby Poselskiej parlamentu Czech, wiceminister Jabłoński odpowiedział: "Na pewno mamy duże nadzieje na współpracę. Zobaczymy oczywiście, jak będzie wyglądał proces tworzenia rządu, ale jeżeli ta zwycięska koalicja SPOLU będzie go współtworzyć, to bardzo liczymy na współpracę z nowym rządem, jeszcze intensywniejszą niż do tej pory".

1200.jpg
"Zobaczymy, co postanowi prezydent". Andrej Babisz nie wyklucza, że otrzyma szansę utworzenia rządu

- To jest koalicja, w której największa partia, ODS, to jest nasz partner w Europie - są członkami partii EKR w Parlamencie Europejskim - podkreślił Paweł Jabłoński.

Zwrócił jednocześnie uwagę, że ODS, to "partia centroprawicowa, partia bardzo mocno nastawiona na współpracę w regionie w ramach Grupy Wyszehradzkiej i w ramach Trójmorza".

"Patrzę na to bardzo optymistycznie"

- To jest tak naprawdę pierwsza czeska siła polityczna, która w swoim programie tak stawiała na inicjatywę Trójmorza jako ten kierunek działań, które będą wzmacniali, więc z tej perspektywy patrzę na to bardzo optymistycznie - powiedział wiceszef MSZ.

Pytany, czy należy się w tej sytuacji spodziewać jakiegoś uspokojenia wokół elektrowni i kopalni Turów i być może porozumienia w tej sprawie, przyznał, że "za wcześnie, żeby o tym mówić". - Nie wiem też, jaki będzie kalendarz wydarzeń. Myślę, że generalnie w sprawach współpracy polsko-czeskiej możemy być dzisiaj optymistami - dodał.

Czytaj również:

Portal wPolityce.pl zapytał też, czy wynik wyborów w Czechach, zwycięstwo środowisk prawicowych, to jaskółka zwiastująca wiosnę europejskiej prawicy.

- Nie chcę się podejmować prorokowania, natomiast na pewno pokazuje to, że najczęściej wyborcy taką decyzję podjęli, wybierając partię bardziej na prawo. Z naszego punktu widzenia, również partii konserwatywnej, to bez wątpienia jest dobry znak - odpowiedział wiceszef polskiej dyplomacji.

Posłuchaj
08:28 PR24_mp3 2021_10_10-18-06-25.mp3 Wojciech Stobba, korespondent Polskiego Radia o sytuacji po wyborach w Czechach (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24) 

nt

Czytaj także

Wybory w Czechach. Oto programy trzech najważniejszych formacji

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 11:14
W rozpoczynających się w piątek i trwających do soboty wyborach do Izby Poselskiej czeskiego Parlamentu obywatele mają do wyboru listy kandydatów z 22 partii i koalicji. Według sondaży, największym poparciem cieszą się partia Ano premiera Andreja Babisza, centroprawicowa koalicja SPOLU i koalicja Partii Piratów i ruchu STAN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co czeka rząd Andreja Babisza? Dziś pierwszy dzień wyborów w Czechach

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 04:00
Czesi będą dziś wybierać nowy parlament - dwustu posłów na czteroletnią kadencję. W tegorocznych wyborach startują 22 partie i koalicje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Protasowicki o sporze wokół Turowa: po wyborach w Czechach problem szybko zostanie rozwiązany

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 13:04
- Być może rozwiązanie będzie bardziej optymalne z punktu widzenia Polski - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 dr Igor Protasowicki, ekspert ds. bezpieczeństwa z Wyższej Szkoły Bankowej.
rozwiń zwiń