X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Struzik musi przeprosić prezesa PiS. Chodzi o skandaliczne porównanie

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 14:33
Uprawomocnił się wyrok nakazujący marszałkowi województwa mazowieckiego Adamowi Struzikowi przeproszenie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego za opublikowanie jego wizerunku upodobnionego do wizerunku Adolfa Hitlera. Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił apelację marszałka Struzika w tej sprawie, co oznacza, że musi on przeprosić lidera PiS.
Adam Struzik
Adam StruzikFoto: PAP/Szymon Łabiński

Jarosław Kaczyński FORUM 1200.jpg
"Najwyższym aktem prawnym jest konstytucja". Jarosław Kaczyński o wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Adam Struzik ma także wpłacić 10 tysięcy złotych na rzecz "Stowarzyszenia na rzecz wspierania hospicjum im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim" i zwrócić Jarosławowi Kaczyńskiemu poniesione koszty postępowania apelacyjnego.

Sprawa dotyczy opublikowania w roku 2019 na Twitterze wizerunku wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego upodobnionego do Adolfa Hitlera. Sąd Apelacyjny podzielił stanowisko Sądu Okręgowego w Warszawie, który uznał, że publikacja przekracza ramy rzeczowej dyskusji i nie mieści się w standardach debaty publicznej, a marszałek Adam Struzik naruszył dobre imię, godność i wizerunek Jarosława Kaczyńskiego.

Czytaj także:

Zgodnie z wyrokiem warszawskiego Sądu Okręgowego z maja tego roku marszałek województwa mazowieckiego musi zamieścić na Twitterze przeprosiny o treści: "Przepraszam Jarosława Kaczyńskiego za to, że w dniu 19 marca 2019 roku na portalu Twitter, opublikowałem wizerunek Jarosława Kaczyńskiego upodobniony do wizerunku Adolfa Hitlera. Ubolewam, że w wyniku mojego bezprawnego działania bezpodstawnie naruszyłem dobre imię, wizerunek i godność Jarosława Kaczyńskiego. Adam Struzik".

pkur

Czytaj także

Tygodnik "Polityka" przeprasza Mariusza Muszyńskiego. Powodem jest kłamliwe stwierdzenie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 11:44
Tygodnik "Polityka" oraz dziennikarka Ewa Siedlecka wystosowali przeprosiny do sędziego Trybunału Konstytucyjnego Mariusza Muszyńskiego za opublikowanie nieprawdziwego sformułowania. Mówiło ono, że sędzia został wybrany na wiceprezesa TK wraz z Julią Przyłębską w wadliwej procedurze. Błędne informacje były dostępne w dwóch materiałach gazety. 
rozwiń zwiń