X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezes ZUS: bezpieczeństwo wypłaty świadczeń jest zapewnione

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 23:16
Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska mówiła w Sejmie, że stabilizacja i bezpieczeństwo wypłaty świadczeń jest zapewnione. Sytuacja w ZUS oraz terminowość wypłaty świadczeń była tematem posiedzenia sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny.
Prezes ZUS Gertruda Uścińska
Prezes ZUS Gertruda UścińskaFoto: AH/ FORUM

Posłowie Koalicji Obywatelskiej, którzy wnioskowali o zwołanie posiedzenia, pytali prezes ZUS m.in. istniejący spór zbiorowy oraz redukcję zatrudnienia.

shutterstock senior free emeryt free emerytura free 1200.jpg
2022 rok z rekordowymi podwyżkami dla emerytów. Efekt Polskiego Ładu w praktyce

Gertruda Uścińska mówiła, że z organizacjami związkowymi jest prowadzony dialog. Stwierdziła, że dowodem na to jest zawarte niedawno porozumienie w sprawie podwyżek w wysokości 300 złotych z wyrównaniem od 1 lipca. Dodała, że władze ZUS starają się o to, aby od przyszłego roku pracownicy Zakładu otrzymali podwyżki o 6 proc.

Czytaj także: 

Gertruda Uścińska powiedziała, że przed 2015 rokiem przez prawie 8 lat pracownicy otrzymywali niewielkie podwyżki, co doprowadziło do zapaści płacowej. Prezes ZUS tłumaczy, że wyprowadzenie tego przez okres kilku lat, jak to ujęła "wcale nie jest możliwe".

00:29 prezes zus setka 1 .mp3 Prezes ZUS o sytuacji płacowej Zakładu (IAR)

ZUS realizuje w Polsce zadania z zakresu ubezpieczeń społecznych. Nowelizacja ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci, która wróciła z Senatu do Sejmu przewiduje, że ZUS zajmie się także obsługą programu Rodzina 500+. Obecnie obowiązek ten spoczywa na samorządach.


mbl


Czytaj także

Maląg o waloryzacji emerytur. Minister rodziny podała, ile wyniesie podwyżka

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 21:19
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg mówiła w programie "Gość Wiadomości" w TVP Info, że na przyszły rok planowana jest waloryzacja emerytur o średnio 200 złotych. Minimalna podwyżka wyniesie 100 złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZUS ostrzega seniorów przed oszustami. Oferują pomoc w wypełnieniu wniosku o 14. emeryturę

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 11:29
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników ZUS i oferują pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. Zakłada przypomina, że tzw. czternastka wypłacana jest z urzędu i nie trzeba w tej sprawie składać żadnych wniosków.
rozwiń zwiń