X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jarosław Kaczyński zapowiedział odejście z rządu. Chce skupić się na kontroli partii

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 13:20
Na początku roku wicepremier Jarosław Kaczyński zrezygnuje ze stanowiska w rządzie - taką informację prezes PiS przekazał podczas środowego posiedzenia klubu parlamentarnego.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński (w środku)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński (w środku)Foto: PAP/Wojciech Olkuśnik
posiedzenie rządu 663.jpg
"Premier mówił o tym dość jasno". Fogiel rozwiewa wątpliwości ws. rekonstrukcji rządu

W środę rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Sejmu. Tradycyjnie przed obradami zebrał się klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości; w środę wziął w nim udział lider ugrupowania Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński poinformował parlamentarzystów ugrupowania, że na początku przyszłego roku zrezygnuje z zasiadania w rządzie. Podkreślił, że decyzja ta podyktowana jest koniecznością większej kontroli nad partią.

Czytaj także:

- Prezes wskazywał, że ze względu na funkcję wicepremiera w siedzibie partii pojawia się raz na tydzień i że jest to niewystarczające - powiedział jeden z posłów PiS. Inny przekazał, że Kaczyński wzywał też polityków PiS do większej aktywności w mediach społecznościowych.

- Podkreślał, że w 2015 roku PiS wygrało wybory między innymi dzięki aktywności w internecie, podobnie było w roku 2019, ale teraz ten kanał jest zaniedbany i trzeba to jak najszybciej zmienić - mówił jeden z parlamentarzystów.

Wicepremier od października 2020 r.

Jarosław Kaczyński został powołany na stanowisko wicepremiera 6 października 2020 r. Wykonuje on zadania przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

Lider PiS pytany we wrześniu, czy planuje opuścić rząd, stwierdził, że na pewno w tym roku tego nie zrobi i tłumaczył, że pracuje nad projektami dotyczącymi powszechnego obowiązku obrony.

- Kiedy te ustawy będą w procesie uchwalania lub zostaną uchwalone, zastanowię się, czy nie wrócić do mojego właściwego zajęcia, czyli kierowania partią - mówił we wrześniu Kaczyński. 

dn

Czytaj także

Dojdzie do rekonstrukcji rządu? Jarosław Kaczyński rozwiewa wątpliwości

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 08:15
- Rekonstrukcji rządu nie będzie, choć nie wykluczam jakichś pojedynczych zmian - mówił wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Apelował też do koalicjantów o poczucie rozsądku i odpowiedzialności, bo "w interesie wszystkich jest to, żeby ta kadencja doszła do swojego konstytucyjnego zakończenia".
rozwiń zwiń