more_horiz
Wiadomości

"Reżimowi Łukaszenki zależy na tym, aby nas poróżnić". Anna Michalska o atakach na Straż Graniczną

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 08:39
- Z jednej strony krytykuje się działania funkcjonariuszy, a z drugiej personalnie mnie. Mamy wrażenie, że to ma tylko jeden cel: obniżyć autorytet Straży Granicznej - powiedziała w rozmowie z tvp.info rzecznik Straży Granicznej Anna Michalska.
Rzecznik prasowy SG ppor. Anna Michalska
Rzecznik prasowy SG ppor. Anna MichalskaFoto: PAP/Radek Pietruszka

"Straż Graniczna jest pomawiana przez niektóre media o zbrodnie; ostatnio krytykowana jest jej rzeczniczka Anna Michalska" - przypomina portal i prosi rzecznik o opisanie, jak ta sytuacja jest odbierana wewnątrz Straży Granicznej.

Trzymamy się razem"

granica białoruś żołnierz 1200.jpg
Próba destabilizacji Polski ze Wschodu. Rzecznik rządu: dziwię się opozycji, że bierze udział w tym teatrze

- Pozytywnym efektem tej presji migracyjnej na granicy jest to, że momentalnie okazało się, jak my wszyscy w Straży Granicznej trzymamy się razem. To jest ogromnie budujące. Funkcjonariusze i pracownicy, czyli 17 tys. osób, stoi za sobą murem - powiedziała Anna Michalska. 

Wskazała, że od funkcjonariuszy SG nie usłyszała ani jednego krytycznego komentarza, a słowa wsparcia i solidarności płyną także od przedstawicieli innych służb mundurowych. 

- Staram się aby słowa wsparcia od Polek i Polaków docierały przede wszystkim do funkcjonariuszy na granicy - dodała.

Retoryka reżimu

Rzecznik wskazała, że ataki na Straż Graniczną i podważenie zaufania Polaków do służb wpisują się  w retorykę białoruskiego reżimu.

Karol Gac.jpg
Karol Gac: część polskich polityków i mediów podtrzymuje rosyjską i białoruską propagandę

- Ja jestem po to, aby udzielić im informacji, ale nie będę się też słodko uśmiechała, kiedy dziennikarze będą próbowali dyskredytować wizerunek funkcjonariuszy SG - podkreśliła.

Pomoc dla dziennikarzy

Michalska przyznała, że przez stan wyjątkowy możliwość pracy reporterów jest ograniczona. Przypomniała, że sama wyszła z inicjatywą, aby codziennie organizować briefingi prasowe i zapewnić przedstawicielom mediów regularne, szczegółowe informacje. 

- Reżimowi Łukaszenki zależy na tym, aby nas poróżnić i abyśmy toczyli między sobą małe wojenki. Wtedy stajemy się dla siebie wrogami, a zapominamy, kto faktycznie codziennie wywołuje ten kryzys. Nie dawajmy się w to wciągać - zaapelowała.

tvp.info/fc

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem