more_horiz
Wiadomości

"Stoimy u progu kryzysu energetycznego wywołanego przez Rosję". Premier ostrzega Europę

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 10:07
Podczas debaty w Parlamencie Europejskim premier Matusz Morawiecki zwrócił uwagę na niebezpieczne działania Rosji. Jak wskazał - to właśnie przez nią Europa stoi u progu kryzysu energetycznego. Szef rządu skomentował również sytuację na granicy z Białorusią.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Premier Mateusz Morawiecki bierze udział w debacie Parlamentu Europejskiego zainicjowanej po wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nadrzędności konstytucji nad prawem unijnym.

Czytaj także:
Parlament Europejski PAP 1200.jpg
"Próba dotarcia do przekazu międzynarodowego". Prof. Legutko o wystąpieniu premiera w PE

Podczas swojego wystąpienia szef polskiego rządu zwrócił uwagę na niebezpieczne działania Moskwy. - Stoimy u progu kryzysu energetycznego wywołanego przez Rosję - ostrzegał. 

Premier odniósł się także do sytuacji na granicy. Jak wskazał - wokół niej "jest coraz bardziej niespokojnie". Mateusz Morawiecki mówił, że gdy wschodnia granica UE "jest obiektem ataku cynicznie wykorzystującego migrację z Bliskiego Wschodu, to Polska daje Europie bezpieczeństwo, stanowiąc wraz z Litwą i Łotwą zaporę, która chroni tę granicę".

Czytaj także:

jbt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem