more_horiz
Wiadomości

Poseł Kukiz'15 zakażony koronawirusem. "Średnio przyjemna choroba"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 15:52
Stanisław Tyszka, poseł koła Kukiz'15 - Demokracja Bezpośrednia na Twitterze poinformował, że jest zakażony koronawirusem. "Mam pozytywny test na COVID-19, średnio przyjemna choroba. I żałuję, ale nie będzie mnie na głosowaniu ws. drastycznej podwyżki akcyzy od używek" - napisał poseł.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Jarun Ontakrai

"Mam pozytywny test na Covid. Średnio przyjemna choroba. I żałuję, ale nie będzie mnie na głosowaniu ws. drastycznej podwyżki akcyzy od używek. To bardzo nieodpowiedzialna proinflacyjna ustawa, uderzająca szczególnie w najbiedniejszych. Kukiz'15 był zawsze przeciw podwyżkom podatków" - napisał Tyszka na Twitterze.

forum koronawirus polska szpital 1200.jpg
Rekord zakażeń w czwartej fali pandemii w Polsce. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

Czytaj więcej:

Posiedzenie sejmu

W piątek Sejm ma głosować m.in. nad projektem nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym, który zakłada podniesienie w 2022 r. stawek akcyzy na wyroby alkoholowe o 10 proc., a do 2027 r, stawka akcyzy ma rosnąć co roku o 5 proc. Projekt przewiduje też, że minimalna stawka akcyzy na papierosy wzrośnie przyszłym roku z obecnych 100 proc. do 105 proc. całkowitej kwoty akcyzy, naliczonej od ceny równej średniej ważonej detalicznej cenie sprzedaży papierosów.

Projekt wprowadza też minimalną stawki akcyzy na tytoń do palenia wysokości 100 proc. całkowitej kwoty akcyzy, naliczonej od ceny równej średniej ważonej detalicznej cenie sprzedaży tytoniu do palenia, a stawka akcyzy na tzw. wyroby nowatorskie zostanie podniesiona poprzez podwyższenie stawki kwotowej o 100 proc. 

nj

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem