Pracodawca sprawdzi szczepienie przeciw COVID-19 pracownika? Müller: kwestia dopracowania szczegółów
- Projekt dotyczący weryfikacji szczepień może też być poselski; życzyłbym sobie, by został przyjęty przez Sejm na następnym posiedzeniu, ale jest kwestia dopracowania szczegółów, tak aby uzyskał on pełną akceptowalność i społecznie, i w naszym środowisku - mówił rzecznik rządu Piotr Müller.
2021-11-03, 10:29
Rzecznik rządu został zapytany w środę w Radiu Plus, co się dzieje z przepisami umożliwiającymi pracodawcy weryfikację, czy pracownik jest zaszczepiony. Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski mówił w poniedziałek, że projekt ten zostanie skierowany pod obrady rządu i prawdopodobnie trafi na najbliższe posiedzenie Sejmu.
Powiązany Artykuł
Padł kolejny rekord czwartej fali w Polsce. Liczba zakażeń przekroczyła 10 tysięcy
Müller zaznaczył, że projekt może też być poselski. - On budzi w jakichś kręgach pewne wątpliwości, moim zdaniem nieuzasadnione, bo ten projekt nie pozwala, żeby w jakikolwiek negatywny sposób, finansowy na przykład, odbijało się cokolwiek na pracowniku - zapewniał.
Dodał, że w projekcie nie ma mowy o wysyłaniu na przymusowe urlopy. - Taki pomysł nie mógłby być zaakceptowany na poziomie rządu. Oczywiście w jakimś wachlarzu pomysłów przez niektóre osoby był prezentowany, ale jest nieakceptowalny - powiedział Müller.
- Krzysztof Gawkowski: osoby niezaszczepione powinny być objęte ograniczeniami
- Kolejny rekord czwartej fali. Wiceminister zdrowia: epidemia upomina się o osoby niezaszczepione
Dodał, że wariant, który w tej chwili jest brany pod uwagę, to ułatwienie np. pracodawcy sprawdzenia tego, czy dana osoba "jest narażona na zakażenie, i ewentualne przesunięcie jej na inne stanowisko pracy, ale z zachowaniem płacy". - On też budzi emocje w naszym środowisku politycznym - stwierdził Müller.
Powiązany Artykuł
Tomasz Latos o szczepieniach: wszyscy powinniśmy przestrzegać zaleceń
Dopytywany, czy oznacza to, że przyjęcie projektu przez rząd nie jest pewne, rzecznik odparł, że życzyłby sobie, żeby ten projekt był przyjęty przez Sejm na następnym posiedzeniu. - Ale jest kwestia dopracowania szczegółów, tak aby uzyskał on pełną akceptowalność również w naszym środowisku politycznym, i w ogóle społecznie - powiedział Müller.
st
REKLAMA