X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Marsz Niepodległości. Prokurator Generalny wnioskuje o wstrzymanie decyzji sądu

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 17:13
Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro wniósł do Sądu Najwyższego skargę nadzwyczajną na decyzję stołecznego Sądu Apelacyjnego, który nie zgodził się na zarejestrowanie Marszu Niepodległości jako zgromadzenia cyklicznego. Informację podał portal wPolityce.pl, powołując się na Prokuraturę Krajową.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/irena iris szewczyk
bąkiewicz 1200 pap.jpg
Bąkiewicz zapowiada pozwy wobec polityków i dziennikarzy

Zdaniem Prokuratora Generalnego, sąd naruszył gwarancję konstytucyjną prawa do zgromadzeń i zastosował błędną wykładnię ustawy o zgromadzeniach. Prokurator Ziobro wskazał, że organowi gminy przysługuje tylko prawo do wniesienia odwołania od decyzji wojewody, nie ma natomiast uprawnień do zaskarżenia go.

Jak informuje portal wPolityce.pl, Prokurator Generalny wniósł też o wydanie przez sąd apelacyjny postanowienia o wstrzymaniu wykonania swojej decyzji.

Czytaj także:

Organizatorom Marszu Niepodległości odmówiono jego rejestracji jako wydarzenie cykliczne ze względu na to, że zeszłoroczny przemarsz z powodu pandemicznych obostrzeń nie był oficjalny. Tę decyzję utrzymały w mocy zarówno Sąd Okręgowy w Warszawie, jak i Sąd Apelacyjny.

kp

Czytaj także

Sprawa Marszu Niepodległości. Tysiące podpisów ws. odwołania Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 17:05
"Notoryczna niezdolność do oddzielenia własnych, kontrowersyjnych poglądów obyczajowych od obowiązków wynikających z pełnionego urzędu stanowi warunek wystarczający, by rozważyć pilną dymisję" - czytamy w petycji o odwołanie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Pod dokumentem w ciągu kilku dni podpisało się 5 tysięcy osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bąkiewicz: apeluję do uczestników Marszu Niepodległości o spokojny przemarsz wyznaczoną trasą

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 20:44
"Celem wielu środowisk od lat jest przedstawianie polskich patriotów w jak najgorszym świetle. Stąd coraz większa agresja i obelgi pod adresem tych, którzy myślą po polsku. Nie unikniemy ich także podczas tegorocznego wydarzenia" - napisał szef stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz, apelując do uczestników o spokojny przemarsz.
rozwiń zwiń