X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Czekamy na uzgodnienia z prezydentem". Ryszard Terlecki o ustawach sądowych

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 14:57
Wicemarszałek Sejmu, szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki powiedział, że ustawy dotyczące reformy wymiaru sprawiedliwości są już gotowe. Jak dodał podczas konferencji prasowej w Sejmie, rząd czeka teraz na uzgodnienia z prezydentem.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Wojciech Krynski/Forum

- Sądowe ustawy są gotowe, przygotowane, wyszły z oczywiście z ministerstwa sprawiedliwości i z rządu, teraz czekamy na ustalenia i uzgodnienia z panem prezydentem, bo tutaj są szerokie prerogatywy pana prezydenta - powiedział.

temida polski sąd free shutter 1200 (1).jpg
"Sędziowie nie będą poza kontrolą". Terlecki o nowej ustawie o Izbie Dyscyplinarnej
Posłuchaj
00:15 11389725_1.mp3 Ryszard Terlecki o ustawach sądowych (IAR) 

Reforma wymiaru sprawiedliwości ma dotyczyć między innymi likwidacji Izby Dyscyplinarnej w Sądzie Najwyższym, a także wprowadzenia nowego systemu dyscyplinowania sędziów.

Czytaj także:

W sierpniu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział "zlikwidowanie Izby Dyscyplinarnej w tej postaci, w jakiej funkcjonuje ona obecnie". Dodał wówczas, że jesienią pojawią się pierwsze propozycje dotyczące tej sprawy.

ng

Czytaj także

Michał Woś: struktura polskiego sądownictwa wymaga uporządkowania

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 13:43
- Teraz w końcu stanie się to, co planowaliśmy od początku, a mianowicie uporządkowanie sądownictwa, struktury sądownictwa - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, pytany o plany dalszej reformy wymiaru sprawiedliwości. - Trzeba wykorzystać potencjał wszystkich 10 tys. polskich sędziów, a przypomnę, że nakłady na polskie sądownictwo są jednymi z najwyższych w Europie, więc to powinno realnie przekładać się na wyniki - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co dalej z reformą sądownictwa? Wiceszef MS wskazał termin

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 00:24
- Mam nadzieję, że do końca roku ustawy reformujące wymiar sprawiedliwości zostaną przyjęte - powiedział w sobotę wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. Dodał, że przygotowane zmiany w Sądzie Najwyższym spowodują też zmianę modelu dyscyplinarnego.
rozwiń zwiń