more_horiz
Wiadomości

"150 tys. Polaków przeszło pod biało-czerwoną". Organizatorzy Marszu Niepodległości podali frekwencję

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2021 16:35
"Przeszliśmy bezpiecznie i spokojnie pod biało-czerwoną. Tak się świętuje niepodległość" - napisał na Twitterze szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, informując, że w pochodzie uczestniczyło 150 tys. osób. 
Marsz Niepodległości
Marsz NiepodległościFoto: PAP/Paweł Supernak

Marsz Niepodległości, który wyruszył z ronda Dmowskiego, dotarł na błonia Stadionu PGE Narodowego. Obecni na marszu zgromadzili się teraz przed sceną, na której odbędzie się koncert. Zaplanowane są także przemówienia organizatorów.

pap marsz niepodległości .jpg
Wyszkowski: atmosfera na Marszu Niepodległości jest wspaniała. Gigantyczne tłumy roześmianych, radosnych ludzi

Marsz Niepodległości to największe zgromadzenie organizowane w ramach uczczenia narodowego święta. Na razie policja nie podała oficjalnych danych na temat tegorocznej frekwencji. O liczbie osób uczestniczących w pochodzie poinformowali natomiast organizatorzy wydarzenia.

"150 000 Polaków na Marszu Niepodległości. Przeszliśmy bezpiecznie i spokojnie pod biało-czerwoną. Tak się świętuje niepodległość. Dziękuję!" - napisał na Twitterze Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. 

Za organizację marszu odpowiadają środowiska narodowe, jednak w tym roku nadano mu status formalnego zgromadzenia organizowanego przez władze publiczne. Tegoroczny marsz przechodzi pod hasłem "Niepodległość nie na sprzedaż".

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem