more_horiz
Wiadomości

Na Podlasiu ruszyła zbiórka dla funkcjonariuszy strzegących granicy. "Potrzebują naszego wsparcia"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 13:24
Urząd Gminy oraz Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gibach zainicjowali zbiórkę produktów dla funkcjonariuszy zabezpieczających granicę polsko-białoruską. - Tak jak oni murem strzegą granicy, tak my stoimy murem za nimi. Wdzięczność, wyrażona chociażby kawą czy ciastkiem, może dodać siły i otuchy - podkreślił Robert Bagiński, wójt gminy.
Ruszyła zbiórka dla funkcjonariuszy zabezpieczających granicę
Ruszyła zbiórka dla funkcjonariuszy zabezpieczających granicęFoto: twitter.com/MON_GOV_PL

Gmina Giby - jedna z najmniejszych w Polsce - leży na styku granic: polskiej, białoruskiej i litewskiej. Jej władze ogłosiły w niedzielę zbiórkę na rzecz służb strzegących granicy.

1200_granica_TT.jpg
Kuźnica: zmasowany atak migrantów na polskich funkcjonariuszy. W ruch poszły kamienie i granaty hukowe

"Jak wszyscy wiemy, naszej granicy strzeże obecnie wielu żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych. Ich służba jest gwarantem naszego bezpieczeństwa. Wielu pochodzi z odległych miejsc naszego kraju, skierowanych na przygraniczny odcinek, z dala od rodzin i najbliższych. Wszyscy potrzebują naszego wsparcia" - napisał na Facebooku wójt gminy Giby Robert Bagiński.

W mediach społecznościowych udostępniono informację o zbieranych produktach. Gmina prosi o dostarczanie produktów łatwych w przygotowaniu, takich jak: kawa, herbata, konserwy, zupki błyskawiczne. Potrzebne są też plastikowe kubki, sztućce i talerze czy artykuły higieniczne.

"Wdzięczność, wyrażona chociażby kawą czy ciastkiem, nie zastąpi spokoju i rodzinnego domu, ale może doda im siły i otuchy" - dodał Bagiński.

Facebook/tvp.info/kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem