more_horiz
Wiadomości

Pracodawca będzie mógł sprawdzić, czy pracownik jest zaszczepiony. Projekt posłów PiS

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 16:45
Grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości złożyła w Sejmie projekt ustawy pozwalający pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19. Poinformował o tym podczas konferencji prasowej poseł PiS, wiceszef sejmowej komisji zdrowia Czesław Hoc.
Projekt posłów PiS umożliwi sprawdzenie pracodawcy, czy pracownik jest zaszczepiony
Projekt posłów PiS umożliwi sprawdzenie pracodawcy, czy pracownik jest zaszczepionyFoto: shutterstock.com/Prostock-studio

Polityk powiedział, że projekt składa się z trzech filarów. - Przedsiębiorca będzie mógł kontrolować certyfikat zaszczepienia pracownika, z tym że nie może wyrządzić krzywdy pracownikowi w aspekcie wynagrodzenia i zatrudnienia - powiedział. Dodał, że pracownika bez certyfikatu zaszczepienia będzie można przenieść na przykład z kasy do magazynu.

Drugi filar, o którym mówił poseł Hoc, ma premiować te przedsiębiorstwa, które wykażą, że wszyscy pracownicy są zaszczepieni. Takiej firmy nie będą dotyczyć żadne restrykcje.

Poseł Hoc powiedział, że trzeci filar odnosi się do podmiotów leczniczych. - Każdy szef każdego podmiotu leczniczego, będzie mógł wydać zarządzenie, które będzie obligować wszystkich pracowników do zaszczepienia - mówił.

Czesław Hoc powiedział, że "powstaniu projektu przyświecała odpowiedzialność, zdrowy rozsądek oraz troska o zdrowie publiczne i gospodarkę". Dodał, że przepisy przygotowano z "inspiracji przedsiębiorców".

Posłuchaj
00:24 11404938_2.mp3 Czesław Hoc o projekcie PiS umożliwiającym sprawdzenie zaszczepionych pracowników (IAR)

Czytaj także:

pb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem