more_horiz
Wiadomości

Nowe obostrzenia w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem? Wiceminister zdrowia wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 10:33
- Myślę, że dziś nie przekroczymy 24 tys. zakażeń - powiedział w piątek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że obecnie nie planuje się wprowadzania nowych obostrzeń w związku z pandemią, podkreślał jednak konieczność przestrzegania już obowiązujących zasad sanitarnych.
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że nie planuje się wprowadzenia nowych obostrzeń
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że nie planuje się wprowadzenia nowych obostrzeńFoto: Forum/Mateusz Włodarczyk

Kraska w TVP 1 poinformował, że z danych, które dotarły w czwartek wieczorem do ministerstwa, wynika, że w piątkowym raporcie liczba zakażeń SARS-CoV-2 nie przekroczy 24 tys.

- To też jest na pewno dużo, ale mam nadzieję, że ta sytuacja będzie się stabilizowała. Aczkolwiek do polskich szpitali ciągle trafia dużo pacjentów, przekroczyliśmy 16 tys. osób, które są hospitalizowane - to jest bardzo dużo. Mamy w tej chwili ponad 22 tys. przygotowanych łózek, chcemy żeby do końca listopada tych łóżek było ponad 26 tys. - powiedział.

Dwa modele

Dodał, że przygotowane zostały dwa różne modele możliwego przebiegu IV fali pandemii. Pierwszy z nich przewiduje, że szczyt zakażeń będzie w następnym tygodniu i osiągnie on ok. 30 tys. przypadków w ciągu doby. Drugi model przewiduje, że szczyt zakażeń będzie później - ok. 10-15 grudnia - a liczba zakażeń będzie wyższa.

Wiceminister mówił, że obecnie nie planuje się wprowadzania nowych obostrzeń w związku z pandemią, podkreślał jednak konieczność przestrzegania już obowiązujących zasad sanitarnych. Przypomniał, że nasilone są kontrole policji w kwestii przestrzegania przepisów pandemicznych.

- Myślę, że te restrykcje, które są w tej chwili, powinny wystarczyć - ocenił.

Czytaj także:

es

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem