Zaszczepieni uczniowie nie będą wysyłani na naukę zdalną? Nowe zalecenia MEiN
Ministerstwo Edukacji i Nauki zaleca, żeby na zdalną naukę nie wysyłać całych klas. Jest oficjalna rekomendacja w tej sprawie. Uczniowie, którzy są zaszczepieni i nie są w izolacji, ani w kwarantannie, będą mogli przyjść na zajęcia stacjonarne - informuje resort.
2021-11-24, 15:05
Rzecznik Ministerstwa Edukacji i Nauki Anna Ostrowska poinformowała, że dyrektorzy szkół będą mogli indywidualnie decydować w sprawie sposobu nauki zaszczepionych uczniów.
- Nie będzie to obligatoryjne, nie będzie to wprowadzone we wszystkich szkołach obowiązkowo. Jest to możliwość, którą dajemy dyrektorom, aby faktycznie względem swoich potrzeb i na podstawie wiedzy, o tym, jaki mają lokal, jakie mają możliwości, jak wygląda praca w tej danej placówce, aby mogli tak ułożyć plan zajęć, tak przygotować uczniów do zajęć, żeby móc wykorzystać takie rozwiązanie - powiedziała Anna Ostrowska.
Ile szkół pracuje zdalnie?
Szef MEiN Przemysław Czarnek pytany był we wtorek w TVP Info m.in. o sytuację w szkołach w związku z COVID-19. Minister przekazał, że ponad 95 proc. dzieci uczy się normalnie, w trybie stacjonarnym.
- Blisko 100 szkół na 22 tys. wszystkich w Polsce jest w całości zamkniętych z powodu COVID-19 - poinformował Przemysław Czarnek.
REKLAMA
Przedstawiciel resortu edukacji podkreślił jednak, że nauka zdalna jest ostatecznością, którą wymusza pandemiczna rzeczywistość. Wskazał bowiem, że ten sposób funkcjonowania szkół w poprzednich falach koronawirusa wyrządził wiele szkód wśród dzieci i młodzieży.
- Te szkody to jest brak wiedzy, zła kondycja fizyczna i psychiczna - powiedział szef MEiN. Podkreślił, "że dopóki jest możliwość chodzenia do szkoły w trybie stacjonarnym, dopóty będziemy to robić".
Zobacz także: Marlena Maląg w "Sygnałach dnia"
Zobacz także:
- Wynagrodzenia nauczycieli. Kontynuacja rozmów w Pałacu Prezydenckim
- "Prezydent postanowił być mediatorem". Ryszard Proksa o nowym systemie wynagradzania nauczycieli
jp
REKLAMA
REKLAMA