more_horiz
Wiadomości

Niezaszczepieni dostaną specjalne SMS-y. Rusza akcja Ministerstwa Zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 10:18
Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, osoby niezaszczepione, które mają aktywowane Internetowe Konto Pacjenta, otrzymają w poniedziałek z resortu SMS-a zachęcającego do zaszczepienia. Wysyłanie SMS-ów do łącznie 900 tys. osób rozpocznie się o godz. 10.00 i ma potrwać kilka godzin.
Osoby niezaszczepione otrzymają w poniedziałek z Ministerstwa Zdrowia SMS-a zachęcającego do zaszczepienia
Osoby niezaszczepione otrzymają w poniedziałek z Ministerstwa Zdrowia SMS-a zachęcającego do zaszczepieniaFoto: Komsan Loonprom/Shuttertsock

Wiadomość będzie brzmiała: "UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID. W swoim IKP znajdziesz e-skierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna".

Ministerstwo Zdrowia szykuje się również do wysłania SMS-ów zachęcających do szczepień osoby kończące kwarantannę - poinformował cytowany w komunikacie Ministerstwa Zdrowia minister Adam Niedzielski.

Dotychczas resort wysłał 15,5 mln SMS-ów z informacją o szczepieniach dawką przypominającą po 6 miesiącach od pełnego zaszczepienia oraz 5 mln wiadomości do osób 50 plus o możliwości przyjęcia dawki przypominającej po 5 miesiącach od pełnego zaszczepienia.

"Czwarta fala epidemii jest falą niezaszczepionych, dlatego podejmujemy kolejne działania, by dotrzeć z informacją o szczepieniach do jak najszerszej grupy osób. Chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, stąd dzisiejsza (red. poniedziałkowa) akcja SMS-ową nie będzie ostatnią" - tłumaczy minister zdrowia dr Adam Niedzielski.

Niski poziom szczepień to więcej zgonów

- Pandemia sama z siebie nie znika. Pod koniec trzeciej fali mówiliśmy: "będzie czwarta fala - szczepmy się". Teraz mówimy: "szczepmy się, na czwartą falę już nie zbudujmy odporności, ale możemy zahamować postęp pandemii i to powinno być naszym celem" - mówił prof. Andrzej Fal, kierownik Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, prezes Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego.

Posłuchaj
00:28 11425384_1.mp3 Wiceminister zdrowia: w ciągu ostatniej doby potwierdzono ponad 13 tysięcy zakażeń koronawirusem 

Warto zauważyć, że niski poziom wyszczepienia przekłada się na wysoką liczbę zgonów. Aktualne dane z Polski nie są zbyt optymistyczne. - Zaszczepionych jest pięćdziesiąt parę procent, ale bardziej niż to, ilu z nas się zaszczepiło, martwi fakt, że na kontynuację szczepienia czeka już tylko 1 proc. Czyli nowo szczepiących się jest znikoma ilość. W innych krajach to od kilku do kilkunastu procent - skomentował bieżącą sytuację prof. Fal.

Zobacz także: Tomasz Rzymkowski w Programie 1 Polskiego Radia

Czytaj także:

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem