more_horiz

Dr Małgorzata Piasecka: ciężkie przypadki COVID-19 to osoby niezaszczepione

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 19:15
- Trzeba zwrócić uwagę na samodyscyplinę obywateli, izolacja i szczepienia byłyby bardzo pożądane w odpowiedzialności społecznej - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Piasecka, dyrektor ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Tirachard Kumtanom/Shutterstock

Badania potwierdziły 974 nowe zakażenia koronawirusem, zmarło 14 osób z COVID-19 - poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia.

covid-19 koronawirus free shutterstock 1200.jpg
"Prawdopodobnie nie unikniemy ciężkiej fali zachorowań". Dr Afelt o prognozach rozwoju pandemii COVID-19

Dr Małgorzata Piasecka podkreślała znaczenie dyscypliny w czasie pandemii, rygoru związanego z przestrzeganiem zaleceń dotyczących izolacji społecznej oraz szczepień. - Jest zauważalne rozprężenie w tej kwestii, ludzie przeżyli wcześniej pewien etap związany z niepokojem społecznym, strachem o siebie i swoje rodziny, a teraz obserwujemy zachowania nieodpowiednie do sytuacji, która niewątpliwie wkrótce nadejdzie - zaznaczyła.

- Widzimy, jak ogromna jest rola szczepień, ci, którzy zostali zaszczepieni w odpowiednim czasie, chorują lżej, ci niezaszczepieni trafiają do szpitali, w naszym regionie niestety został ponownie otwarty szpital tymczasowy […]. Z tego, co obserwujemy, wszystkie przypadki wymagające hospitalizacji to osoby niezaszczepione - zauważyła ekspert.

Posłuchaj
08:51 PR24_mp3 2021_09_23-17-49-24.mp3 Dr Małgorzata Piasecka o znaczeniu szczepień przeciw COVID-19 (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

W szpitalach przebywa 1209 chorych z COVID-19, w tym 133 pacjentów jest podłączonych do respiratorów - podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Tydzień temu, 16 września, hospitalizowanych było 881 chorych z COVID-19, a dwa tygodnie temu, 9 września - 594.

Czytaj także:

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Aleksander Ziemiańczyk 

Gość: dr Małgorzata Piasecka 

Data emisji: 23.09.2021

Godzina emisji: 17.49

PR24/ka

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem