more_horiz
Wiadomości

Gala wręczenia Nagród Mediów Publicznych 2021 [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 20:55
W poniedziałek 29 listopada wręczono Nagrody Mediów Publicznych - wyróżnienia dla najznakomitszych twórców słowa, dźwięku i obrazu. Zobacz retransmisję wręczenia statuetek. 
Nagrody Mediów Publicznych 2021
Nagrody Mediów Publicznych 2021Foto: TVP

W tym roku Kapituła przyznała nagrody w kategoriach: "Muzyka", "Obraz", "Słowo" oraz "Idea". Wśród nagrodzonych są: Józef Skrzek, Elżbieta Jaworowicz, Joanna Siedlecka i Piotr Semka.

Nagrody dla twórców muzyki, słowa i obrazu

Nagrodę w kategorii Muzyka przyznało Polskie Radio. Pionier polskiego rocka progresywnego i elektronicznego Józef Skrzek otrzymał ją za "wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki rozrywkowej, w jej najbardziej ambitnym wydaniu oraz za umiejętne łączenie sacrum z profanum".

Pisarka i reportażystka Joanna Siedlecka otrzymała nagrodę "za wierność dewizie Józefa Mackiewicza, że tylko prawda jest ciekawa". Jest ona autorką zbiorów reportaży "Stypa", "Poprawiny", "Parszywa sytuacja" i "Jaworowe dzieci" oraz biografii polskich pisarzy: Witolda Gombrowicza, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Jerzego Kosińskiego i Zbigniewa Herberta.

Nagrodą w dziedzinie Obrazu uhonorowano dziennikarkę i reżyserkę filmów dokumentalnych, autorkę "Sprawy dla reportera" Elżbietę Jaworowicz za inspirowanie działań umożliwiających ludziom skuteczną walkę o swoje prawa i racje oraz za budowanie więzi z widzem. Z kolei w kategorii Idea nagrodę przyznano dziennikarzowi, publicyście, historykowi i autorowi książek dotyczących współczesnej historii Polski - Piotrowi Semce.

Nagrody specjalne Zarządu Polskiego Radia

Zarząd Polskiego Radia uhonorował też nagrodami specjalnymi dyrektor Archiwum Polskiego Radia Elżbietę Berus-Tomaszewską oraz szefową radiowej Dwójki Małgorzatę Małaszko-Stasiewicz. Elżbieta Berus-Tomaszewska została uhonorowana przez Zarząd Polskiego Radia za popularyzację wiedzy o historii polskich zrywów zbrojnych XX wieku oraz doprowadzenie do wpisania kolekcji 93. metalowych płyt gramofonowych Polskiego Radia z września 1939 roku na Listę Krajową programu UNESCO "Pamięć świata". 

Z kolei Małgorzatę Małaszko doceniono za wieloletnią promocję ambitnej kultury antenie radiowej Dwójki, a także za organizację lub współorganizację wielu prestiżowych wydarzeń muzycznych rangi światowej.

Decyzje PAP, PR i TVP

W dziedzinie Obrazu Nagrodę Mediów Publicznych przyznała Telewizja Polska, a Polska Agencja Prasowa w kategorii Słowo. Rozgłośnie regionalne po raz pierwszy wręczyły swoją nagrodę nazwaną "Idea". Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali statuetkę oraz 100 tysięcy złotych.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Rada Mediów Narodowych.

IAR, PolskieRadio24.pl/ mbl

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem