more_horiz
Wiadomości

Szczepienia uczniów. Szefowie resortów zdrowia i edukacji kierują specjalny list do dyrektorów szkół

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2021 15:44
Minister zdrowia Adam Niedzielski oraz minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek skierowali do dyrektorów szkół list w sprawie szczepień dzieci przeciwko COVID-19. Jak przekazał rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz, "w liście jest jasno wskazane jak skuteczne i bezpieczne są szczepionki".
Minister zdrowia i minister edukacji skierowali do dyrektorów szkół list w sprawie szczepień uczniów przeciwko COVID-19
Minister zdrowia i minister edukacji skierowali do dyrektorów szkół list w sprawie szczepień uczniów przeciwko COVID-19Foto: PAP/Valdemar Doveiko

- Dzisiaj zostanie podpisany list, zarówno przez ministra Adama Niedzielskiego, jak i ministra Przemysława Czarnka, który roześlemy do dyrektorów szkół - poinformował Wojciech Andrusiewicz.

- Liczymy, że przez dyrektorów szkół zostanie on rozesłany w ramach dziennika elektronicznego do wszystkich rodziców - dodał.

Szczepienia uczniów. Apel do rodziców

- W tym liście jest dosyć jasno wskazane, co dają nam szczepienia. Jest jasno pokazane, ile dzieci w tej chwili choruje na COVID-19, jak często niestety mamy do czynienia z hospitalizacją w ciężkim przebiegu choroby u dzieci oraz jak skuteczne i bezpieczne są szczepionki - wyjaśnił rzecznik resortu zdrowia.

Wojciech Andrusiewicz wskazał, że jedyną drogą działania jest apelowanie do rodziców o szczepienie dzieci. - Na pewno nie jest żadnym rozwiązaniem zamykanie edukacji dla dzieci niezaszczepionych - podkreślił Andrusiewicz.

Premier zachęca do szczepień

W środę o zapisywanie się na szczepienia apelował premier Mateusz Morawiecki, który przyjął przypominającą dawkę preparatu. 

Podczas konferencji zachęcał do szczepień. - Korzystając z tego, że mamy dostępne wszystkie szczepionki praktycznie od zaraz i bezpłatnie, zachęcam do tego, aby wszyscy państwo, którzy jeszcze nie przyjęliście pierwszej dawki, bądź którzy możecie przyjąć trzecią dawkę, żebyście jak najszybciej to zrobili - powiedział Mateusz Morawiecki.

- Zabezpieczmy się przed koronawirusem tak dobrze, jak współczesna medycyna i nauka dzisiaj pozwala - zaapelował.

Powiedział, że szczepienie przed Świętami "jest najlepszym prezentem na Święta dla siebie i swoich bliskich".

Posłuchaj
00:33 11430348_1.mp3 Wojciech Andrusiewicz o liście ministrów zdrowia i edukacji do dyrektorów szkół (IAR)

Zobacz także: Tomasz Rzymkowski w "Sygnałach dnia"

Czytaj także:

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem