more_horiz
Wiadomości

Posiedzenie klubu PiS z udziałem Jarosława Kaczyńskiego. "Podsumowania i plany na najbliższe miesiące"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2021 22:45
W Sejmie podczas spotkania klubu parlamentarnego PiS omawiano aktualną sytuację polityczną, kwestię dużej liczby zakażeń koronawirusem oraz sprawę wiceministra sportu Łukasza Mejzy.
Spotkanie podsumowujące nasze ostatnie tygodnie i plany na najbliższy czas - Terlecki o posiedzeniu klubu PiS
Spotkanie podsumowujące nasze ostatnie tygodnie i plany na najbliższy czas - Terlecki o posiedzeniu klubu PiS Foto: PAP/Tomasz Gzell

W spotkaniu uczestniczyli prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski.

Według medialnych doniesień, wiceminister sportu Łukasz Mejza miał organizować medyczne wyjazdy na nowatorskie terapie, za których organizację brał bardzo duże wynagrodzenie. Prezes Jarosław Kaczyński powiedział po posiedzeniu klubu, że sprawa będzie wyjaśniona i będą wyciągnięte wnioski.


Posłuchaj
00:04 11431308_1.mp3 Jarosław Kaczyński, prezes PiS: sprawa będzie wyjaśniona, będą wyciągnięte wnioski (źr. IAR)

 

Temat pandemii

Poseł Marek Ast powiedział dziennikarzom, że ważnym tematem posiedzenia była pandemia i duża liczba zakażeń koronawirusem. Według jego relacji, prezes PiS miał powiedzieć, że trzeba zrobić wszystko, żeby zwiększyć liczbę zaszczepionych, bo to pozwoli wyhamować liczbę zachorowań.


Posłuchaj
00:20 11431308_2.mp3 Poseł Marek Ast powiedział dziennikarzom, że ważnym tematem posiedzenia była pandemia i duża liczba zakażeń koronawirusem (źr. IAR)

 

W wypowiedziach dla mediów przed posiedzeniem klubu politycy PiS sugerowali, że sprawa COVID-19 będzie omawiana nie tylko w gronie ministra zdrowia i przedstawicieli rządu, ale także z udziałem ekspertów z dziedziny wirusologii. Ministerstwo zdrowia poinformowało dzisiaj o ponad 29 tysiącach nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Zmarło 570 osób.

Publikacja o Łukaszu Mejzie

Wirtualna Polska napisała w zeszłym tygodniu, że Mejza założył w przeszłości firmę medyczną, która miała się specjalizować w kosztownym leczeniu nowatorskimi metodami chorych m.in. na raka, Alzheimera, Parkinsona. Mejza miał osobiście przekonywać potencjalnych pacjentów, a także opiekunów dzieci, o skuteczności stosowanych przez firmę metod, które jednak - tak w Polsce, jak i na całym świecie - uznawane są za niesprawdzone i niebezpieczne. Według wp.pl interes Mejzy nie wypalił, a pacjenci i ich rodziny zostali oszukani.

W związku z publikacją Łukasz Mejza zapowiedział, że treść artykułu będzie przedmiotem postępowań sądowych, oraz że podjął kroki prawne, mające na celu ochronę jego dobrego imienia i reputacji.

Czytaj także:

Premier Mateusz Morawiecki pytany we wtorek, czy podjął decyzje ws. ewentualnej dymisji Łukasza Mejzy, odpowiedział, że analizowane są wszystkie informacje dotyczące wiceministra. - One muszą zostać zweryfikowane, w szczególności wszystkie nowe informacje, które są publikowane. Tutaj proszę o cierpliwość, bo po tym, kiedy one zostaną przeanalizowane przez stosowne służby, dopiero wtedy mogą być podejmowane decyzje - zaznaczył premier.

Zobacz także: Marcin Porzucek w Polskim Radiu 24

st/kp/in./

Zobacz także

Zobacz także