more_horiz
Wiadomości

Piotr Ikonowicz o powstaniu koła parlamentarnego PPS: danse macabre i szyderstwo z tradycji

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2021 08:45
Powstanie parlamentarnego koła Polskiej Partii Socjalistycznej były przewodniczący Rady Naczelnej PPS, działacz społeczny Piotr Ikonowicz, ocenił jako "jakiś ponury żart". - Bliżej im do Leszka Balcerowicza niż Adama Ciołkosza - wskazał.
Były przewodniczący Rady Naczelnej PPS, działacz społeczny Piotr Ikonowicz.
Były przewodniczący Rady Naczelnej PPS, działacz społeczny Piotr Ikonowicz. Foto: Forum/Mateusz Wlodarczyk

We wtorek wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, senator Wojciech Konieczny oraz posłowie Robert Kwiatkowski, Joanna Senyszyn i Andrzej Rozenek odeszli z klubu Lewicy i stworzyli koło Polskiej Partii Socjalistycznej.

Przewodniczącym koła został Konieczny, który jest aktualnym przewodniczącym Rady Naczelnej PPS. Wiceprzewodniczącymi koła zostały Morawska-Stanecka i Senyszyn.

Przy okazji powstania koła PPS szeregi Polskiej Partii Socjalistycznej zasiliło dwoje jego członków: Senyszyn i Rozenek.

"Nigdy nie stali koło ideałów PPS"

- Nie znam specjalnie pani Joanny Senyszyn, a bliżej znam pana Andrzeja Rozenka, ale koło ideałów Polskiej Partii Socjalistycznej oni nigdy nie stali i raczej już nie staną - ocenił w rozmowie były przewodniczący Rady Naczelnej PPS Piotr Ikonowicz.

- To jest jakiś danse macabre, to jest jakieś szyderstwo z tradycji, to nie ma nic wspólnego z PPS-em, bo kiedy oni walczyli o jakieś sprawy pracownicze? - pytał polityk, odnosząc się do nowej inicjatywy w parlamencie. - Odbieram to jako jakiś ponury żart - podkreślił.

"Zespół poglądów raczej liberalnych"

Ocenił też, że politycy, którzy przystąpili do koła PPS "mają zespół poglądów raczej liberalnych". - Trudno, żeby w etosie PPS-u mieściły się prywatyzacja i takie rzeczy - zaznaczył były przewodniczący Rady Naczelnej PPS.

- Bliżej jest im do Leszka Balcerowicza niż do Adama Ciołkosza - powiedział. Ciołkosz był wybitnym politykiem PPS w okresie II RP i na emigracji.

Czytaj także:


ZOBACZ TAKŻE: Hanna Gill-Piątek o rozłamie w Lewicy 

jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem