Apel "w obronie TVN". Czerwińska: podpisy są niezweryfikowane
- Dane o 2,5 miliona podpisów pod apelem do prezydenta ws. zawetowania ustawy medialnej są niezweryfikowane - powiedziała rzecznik Prawa i Sprawiedliwości. Anita Czerwińska podkreśliła, że Prawo i Sprawiedliwość docenia obywatelski sprzeciw i z szacunkiem odnosi się do tego typu przedsięwzięć.
2021-12-21, 14:27
O sprawę ustawy medialnej była pytana przez dziennikarzy w Sejmie. Anita Czerwińska mówiła, że system zbierania podpisów pod apelem do prezydenta nie zawierał żadnego mechanizmu potwierdzającego ich prawdziwość, a pod apelem podpisywały się fikcyjne osoby.
W jej ocenie działo się tak, bo system nie weryfikował podpisów.
Anita Czerwińska podkreśliła, że Prawo i Sprawiedliwość docenia obywatelski sprzeciw i z szacunkiem odnosi się do tego typu przedsięwzięć. Jednocześnie zaapelowała o to, aby nie podawać niezweryfikowanych danych.
Anita Czerwińska mówiła też, że ochrona rynku medialnego istnieje w demokratycznych krajach Europy oraz w USA, a w Polsce to prawo jest bardzo liberalne i nadal będzie. Jednocześnie zaapelowała o to, aby nie upolityczniać tej sprawy.
REKLAMA
Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji
Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji zakazuje posiadania udziałów większościowych w polskich mediach kapitałowi spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dotyczy to między innymi stacji TVN, która należy do amerykańskiego koncernu Discovery. Sejm przyjął nowe prawo w sierpniu.
We wrześniu ustawa została odrzucona przez Senat. W piątek posłowie odrzucili decyzję senatorów, w związku z czym ustawa trafiła do prezydenta. Andrzej Duda może ją podpisać, zawetować lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego.
Posłuchaj
bf
REKLAMA