X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

KE uruchomiła procedurę przeciw Polsce. Ziobro: nie zaakceptujemy tego stanowiska, podejmiemy działania prawne

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2021 17:11
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że rząd nie zaakceptuje próby sprowadzenia naszego kraju do roli państwa o statusie kolonii, które jest podporządkowane rozstrzygnięciom organów europejskich. Dodał, że Polska chce podjąć wszelkie kroki, aby się przeciwstawić tym działaniom. 
Zbigniew Ziobro: MS mówi temu twardo: nie. Nigdy się na to nie zgodzimy.
Zbigniew Ziobro: MS mówi temu twardo: nie. Nigdy się na to nie zgodzimy.Foto: Min. Sprawiedliwości/Twitter

Na środowej konferencji prasowej Zbigniew Ziobro odniósł się do decyzji Komisji Europejskiej o uruchomieniu przeciwko Polsce procedury w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego w związku z orzecznictwem Trybunału Konstytucyjnego.

Szef MS mówił o nierównym traktowaniu poszczególnych państw Unii, oceniając, że Berlinowi wolno więcej niż Warszawie, Bukaresztowi czy Budapesztowi. Jego zdaniem w tym sporze nie chodzi o reformę polskiego sądownictwa, tylko o władzę i o to, kto ostatecznie będzie decydować, jakie w Polsce będzie obowiązywało prawo. - Kto będzie to rozstrzygał: czy polska demokracja, czy polscy wyborcy, czy organy UE na sznurkach ważnej stolicy naszego sąsiada - mówił minister.

"Nigdy się na to nie zgodzimy"

- Ministerstwo Sprawiedliwości mówi temu twardo: nie. Nigdy się na to nie zgodzimy, nie zaakceptujemy takiego stanowiska i podejmiemy wszelkie działania prawne, aby się temu skutecznie przeciwstawić. Nie ma takiej możliwości, aby obce państwo narzucało nam wizję państwa federalnego wbrew demokratycznej woli Polaków - zapewnił Zbigniew Ziobro.

- Ten rząd z całą pewnością (...) nie zaakceptuje próby sprowadzenia naszego kraju do roli protektoratu w UE i państwa o statusie kolonii, które jest podporządkowane nadrzędnym rozstrzygnięciom organów europejskich - dodał szef MS.

Czytaj więcej:

nj

Czytaj także

"KE działa poza formalnymi uprawnieniami". Rzecznik rządu o niezatwierdzeniu KPO

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2021 17:21
Rzecznik rządu Piotr Müller nazwał spór Polski z Komisją Europejską na temat zatwierdzenia Krajowego Planu Odbudowy "niepotrzebnym frontem". Jak zadeklarował w Brukseli, polska liczy na szybkie zamknięcie sprawy KPO, przypominając, że KE, wstrzymując decyzję o zatwierdzeniu lub odrzuceniu programu "działa poza swoimi uprawnieniami".
rozwiń zwiń

Czytaj także

UE nie zatwierdziła KPO. Prof. Gontarski: brudna polityka, niemająca nic wspólnego z prawem

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2021 21:11
- Jeśli do końca roku nie zostanie nam wypłacona zaliczka z Funduszu Odbudowy, to nie dostaniemy pieniędzy, które innym państwom wypłaca się w zasadzie bez większej kontroli, wystarcza projekt reform. (...) Dzień 31 grudnia będzie jednym z najsmutniejszych dni od końca II wojny światowej. Inni z tych pieniędzy skorzystają - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Gontarski, prawnik.
rozwiń zwiń