more_horiz
Wiadomości

Nieoficjalne informacje o planach Gowina. Znalazł partnerów do wspólnej listy

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2021 14:07
Informacje o planach politycznych Jarosława Gowina podaje wp.pl. Według portalu były wicepremier ma dołączyć do jeszcze nieoficjalnej koalicji, która ma powstać na "lekko w prawo od PO".
Jarosław Gowin ma planować powrót do polityki
Jarosław Gowin ma planować powrót do politykiFoto: Twitter/Porozumienie

W listopadzie media obiegła informacja, że Jarosław Gowin trafił do szpitala z powodu depresji. W środę poinformowano, że polityk jest już w domu i odzyskuje zdrowie. W planach ma mieć także powrót do polityki. - Na razie nie będzie aktywności medialnej, trzeba nadrobić zaległości, przeprowadzić kilkanaście rozmów i planować wszystko na spokojnie. Chyba że przyjdą przyspieszone wybory - mówi Wirtualnej Polsce "bliski współpracownik" polityka.

Koalicja na prawo od PO

Portal twierdzi, że nieoficjalnie formuje się ruch, który w najbliższych wyborach ma wystartować jako koalicja. Partie "miałyby połączyć się w koalicję pozycjonującą się lekko na prawo od PO".  

W projekcie mają uczestniczyć Władysław Kosiniak-Kamysz, Ireneusz Raś, część samorządowców, Agnieszka Ścigaj, Zbigniew Girzyński, Jarosław Gowin oraz Szymon Hołownia. Ten ostatni jednak ciągle się waha. "Dla niego to dylemat: iść z PO i skończyć jak Nowoczesna, czy zostać liderem obozu centrowego. Zarówno Gowin, jak i Kosiniak przekazali Hołowni, że jeżeli zdecyduje się na ten wariant, oni uznają jego przywództwo" - można przeczytać.

- W tej chwili to luźne rozmowy, bardziej PSL-u, Polski 2050, Rasia i samorządowców. Jarek Gowin chce się pod nie podłączyć i przedstawić jako ojciec "zjednoczenia", ale do tego daleka droga. Najpierw musi poukładać własną partię, która mu się sypie - mówi jeden z polityków zaangażowanych w tworzenie centrowej koalicji.

Czytaj także:

dz/tvp.info, wp.pl


Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem