more_horiz
Wiadomości

Żaryn o propagandzie Moskwy i Mińska. "Służy podważaniu autorytetu polskiej armii"

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2021 16:44
Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn zaznaczył, że na granicy polsko-białoruskiej "mamy do czynienia z konfliktem, który jest na rękę" Rosji i Białorusi. - Spodziewamy się, że konflikt będzie utrzymywany przez najbliższe tygodnie - powiedział w nagraniu opublikowanym na Twitterze. 
Stanisław Żaryn: walka informacyjna przeciwko Polsce służy do podważania autorytetu armii
Stanisław Żaryn: walka informacyjna przeciwko Polsce służy do podważania autorytetu armiiFoto: twitter.com/Ministerstwo Obrony Narodowej

"Jednym z niebezpiecznych wątków wykorzystywanych w ostatnich miesiącach w propagandzie Rosji i Białorusi są narracje próbujące deprecjonować struktury państwa odpowiedzialne za bezpieczeństwo RP. W sposób szczególny na celowniku Kremla - od lat - znajdują się Siły Zbrojne RP" - napisał na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

"Próba ośmieszenia Wojska Polskiego"

"Działania realizowane w ramach walki informacyjnej przeciwko Polsce służą do podważania autorytetu armii, są próbą ośmieszania Wojska Polskiego, deprecjonowania WP w oczach sojuszników oraz osłabiania autorytetu armii w Polsce" - dodał. "To działania mające wpływ na bezpieczeństwo Polski" - podkreślił.

W piątek Straż Graniczna poinformowała, że ostatniej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 26 osób. Zaznaczyła, że w tym miesiącu było już 1,5 tys. takich prób.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie odnotowano 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17,5 tys., wrześniu 7,7 tys., sierpniu 3,5 tys.

Zakaz przebywania przy granicy

W związku z presją migracyjną na granicę Polski ze strony Białorusi od 2 września do 30 listopada w 183 miejscowościach obowiązywał stan wyjątkowy wprowadzony na wniosek Rady Ministrów rozporządzeniem prezydenta Andrzeja Dudy. 

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na tym samym terenie obowiązuje zakaz przebywania osób tam niezamieszkujących wprowadzony rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego na podstawie znowelizowanej ustawy o ochronie granicy państwowej.

Zobacz także: "Jesteśmy jak jedna wielka rodzina". Odwiedziliśmy obozowisko żołnierzy służących na granicy

Czytaj również:

nt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem