more_horiz
Wiadomości

"Ważny symbol miłości". Kard. Nycz o pomocy dla uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2021 13:44
Metropolita Warszawski kardynał Kazimierz Nycz powiedział, że Boże Narodzenie jest symbolem wejścia Boga w historię świata. Duchowny, który przewodniczył liturgii podczas pierwszego dnia świąt w Archikatedrze Warszawskiej zapowiedział także, że Caritas we współpracy z polskim rządem przyjmie do naszego kraju potrzebujących.
Kard. Nycz o pomocy dla uchodźców: ważny symbol miłości
Kard. Nycz o pomocy dla uchodźców: ważny symbol miłościFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Kardynał Kazimierz Nycz w homilii wskazał, że narodziny Boga pod postacią człowieka są dowodem na miłosierdzie Stwórcy oraz znakiem zbawienia i uczynienia ludzi szczęśliwymi. Dodał, że dokonało się to przez cierpienie Chrystusa.

Bóg bardzo nas umiłował i obiecał nas zbawić, to znaczy uczynić szczęśliwymi przez krzyż i zmartwychwstanie Jezusa. Dlatego chciał i stał się człowiekiem, by móc w ten sposób okazać niepojętą miłość do człowieka - powiedział.

"Ważny symbol miłości"

Metropolita Warszawski mówił także o odpowiedzi polskiego Kościoła na apel papieża Franciszka o pomoc dla uchodźców. Zapowiedział, że Caritas we współpracy z polskim rządem przyjmie do naszego kraju potrzebujących. - Będzie to ważny symbol miłości na te święta, chciałoby się powiedzieć - prezent na polski stół wigilijny - podkreślił duchowny.

Przyznał, że w ten sposób nie rozwiąże się wszystkich problemów migracyjnych, ale będzie to dowód na to, że polski Kościół nie przechodzi wobec tych spraw obojętnie.

Kardynał Kazimierz Nycz podkreślił, że powinnością człowieka jest dzielenie się dobrami tak, by zaspokoić niezbędne potrzeby ludzi ubogich. Dodał, że wielkim wyzwaniem dla świata jest wyrównywanie nierówności społecznych i likwidowanie ograniczeń dostępu do dóbr potrzebnych człowiekowi do życia.

Posłuchaj
00:26 11471793_2 (1).mp3 Kard. Kazimierz Nych o odpowiedzi polskiego Kościoła na apel papieża Franciszka o pomoc dla uchodźców (IAR) 

Zobacz także: Abp Wojciech Polak w Programie 1 Polskiego Radia

Czytaj także:

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem