more_horiz
Wiadomości

Białoruska propaganda z dziećmi w roli głównej. Nowa akcja przy granicy z Polską

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2021 15:02
W centrum logistycznym w Bruzgach zorganizowano kolejną akcję propagandowa, do której wykorzystano dzieci - przekazał rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Jak wskazał, treść użytych haseł wskazuje, że cudzoziemcy i służby białoruskie na bieżąco monitorują debatę publiczną w Polsce. 
Kadr z filmu udostępnionego przez Stanisława Żaryna, przedstawiający akcję propagandową, w której wykorzystano dzieci migrantów na Białorusi
Kadr z filmu udostępnionego przez Stanisława Żaryna, przedstawiający akcję propagandową, w której wykorzystano dzieci migrantów na BiałorusiFoto: Twitter/@StZaryn

"W centrum logistycznym w Bruzgach kolejna akcja propagandowa, do której wykorzystano dzieci. Cudzoziemcy krzyczeli, że proszą o pomoc. Hasła trzymane przez dzieci wskazują, że cudzoziemcy i służby białoruskie na bieżąco monitorują debatę publiczną w Polsce" - napisał w piątek na Twitterze rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Do wpisu dołączył krótki film, na którym słychać, jak cudzoziemcy wznoszą w języku angielskim okrzyki z prośbą o pomoc. Na nagraniu widać także transparenty z napisami w języku angielskim: "jesteśmy ofiarami wojny", czy "jesteśmy ludźmi, chcemy żyć".

Manipulacje i presja

"Akcja miała na celu wytworzenie dodatkowej presji na władze PL i UE, by zgodziły się na szlak migracyjny organizowany przez reżim Łukaszenki" - stwierdził w kolejnym wpisie Stanisław Żaryn.

W następnym dodał, że "od początku operacji przeciwko Polsce reżim Łukaszenki wykorzystuje manipulacje medialne przeciwko Polsce i Zachodowi. Ich celem jest osłabienie odpowiedzi Zachodu na operację hybrydową prowadzoną przez służby białoruskie" - czytamy.

Napór na granicy

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie odnotowano 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17,5 tys., wrześniu 7,7 tys., sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

fc

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem