more_horiz
Wiadomości

"Rozwiązania są gotowe". Jacek Sasin przekazał nowe informacje ws. opłat za gaz

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 20:40
Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin poinformował, że przygotowano już rozwiązania ustawowe dotyczące opłat za gaz dla wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni, szpitali, przedszkoli, żłobków, domów pomocy społecznej itd. 
Spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty będą objęte taryfami za gaz.
Spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty będą objęte taryfami za gaz. Foto: shutterstock.com/Gokhan Y

Chodzi o tych konsumentów, którzy rozliczają się przez pośredników. Spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty będą objęte taryfami za gaz. Lokale użytkowe mają być zgłaszane odrębnie.

Efekt niedopilnowania 

Wicepremier Jacek Sasin przyznał w TVP Info, że kwestia ta była w ostatnich dniach dyskutowana, bo tych odbiorców dotyczą drastyczne podwyżki za dostawy gazu. Wyjaśniał, że był to efekt niedopilnowania m.in. przez wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe zgłoszenia tego, jaka część ich zasobów to lokale mieszkalne, które są objęte taryfami, czyli regulowanymi cenami za gaz.

- My jednak jako rząd nie mówimy: to nie nasz problem. Bierzemy Polaków pod ochronę - podkreślał minister Jacek Sasin w TVP Info. - Przygotowaliśmy rozwiązanie ustawowe, które polega na tym, że z zasady uznajemy, że spółdzielnie czy wspólnoty mieszkańców to są zbiorowiska lokali mieszkalnych i będą objęte z zasady taryfowaniem. Obowiązek zgłoszenia będzie dotyczył lokali użytkowych, m.in. sklepów - wyjaśniał minister aktywów państwowych.

Przepisy będą obowiązywały od 1 stycznia 

Wicepremier Jacek Sasin zapowiedział, że nowe rozwiązania ustawowe trafią na najbliższe posiedzenie Sejmu, w przyszłym tygodniu. Wyraził nadzieję, że zostaną szybko przyjęte.

Jacek Sasin dodał, że jeśli przepisy zostaną uchwalone, będą obowiązywały wstecznie, od 1 stycznia tego roku.

Posłuchaj
00:18 11484964_1.mp3 Jacek Sasin: wspólnoty i spółdzielnie co do zasady w całości zostaną objęte taryfami na gaz (IAR)

Czytaj także:

jbt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem