more_horiz
Wiadomości

Wspólny front przeciwko groźbie rosyjskiej agresji. Spotkanie doradców ds. bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 21:00
W trakcie międzynarodowej rozmowy doradców ds. bezpieczeństwa, Polska podkreśliła konieczność wspólnego stanowiska w związku z realną groźbą rosyjskiej agresji na Ukrainę.
BBN: Rozmowa doradców ds. bezpieczeństwa z Francji, Niemiec, Polski, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch
BBN: Rozmowa doradców ds. bezpieczeństwa z Francji, Niemiec, Polski, USA, Wielkiej Brytanii i WłochFoto: Twitter.com/@BBN_PL

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego poinformowało w komunikacie, że podczas rozmowy doradców ds. bezpieczeństwa z Francji, Niemiec, Polski, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Włoch Polska podkreśliła konieczność utrzymania wspólnego stanowiska sojuszników wobec groźby rosyjskiej agresji na Ukrainę. Zaakcentowała także potrzebę wzmocnienia sojuszniczej polityki odstraszania i obrony.

Zorganizowane przez doradcę prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Jaka Sullivana spotkanie w formie telekonferencji było związane z obecnym kryzysem bezpieczeństwa w regionie. Konsultacje miały na celu omówienie stanowisk przed przyszłotygodniowymi rozmowami w formatach USA-Rosja, planowanymi na poniedziałek, NATO-Rosja, które mają odbyć się 12 stycznia oraz spotkań w ramach OBWE dzień później.

Bukareszteńska Dziewiątka

BBN informuje, że stanowisko prezentowane przez Polskę podczas dzisiejszego spotkania zostało wcześniej skonsultowane z przedstawicielami państw Bukaresztańskiej Dziewiątki.

"Podczas rozmów podniesiono również rolę OBWE - w której Polska od 1 stycznia objęła przewodnictwo - w deeskalacji napięcia w Europie Środkowo-Wschodniej" - czytamy w komunikacie. Polskę reprezentowali na spotkaniu szef BBN Paweł Soloch oraz szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej - Jakub Kumoch.

Czytaj także:

es

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem