more_horiz
Wiadomości

Coraz śmielsze ataki na polskie służby. Nowe nagranie z granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 12:25
Minionej doby 49 osób próbowało nielegalnie przekroczyć granicę z Białorusi do Polski. Na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Mielniku agresywna grupa siłowo forsowała granicę. W stronę polskich patroli rzucano kamieniami i kłodami drewna. W Czeremsze w stronę służb poleciały też petardy hukowe.
Polscy funkcjonariusze na granicy z Białorusią są narażeni na ataki ze strony służb reżimu
Polscy funkcjonariusze na granicy z Białorusią są narażeni na ataki ze strony służb reżimuFoto: Twitter/MON

Do ataku doszło o godz. 5.20 w okolicy Mielnika. Grupa 5-6 osób usiłowała sforsować granicę polsko-białoruską. Oprócz cudzoziemców obecne były też osoby w wojskowych mundurach białoruskich.

- W stronę polskich funkcjonariuszy rzucane były kamienie i kłody drewna - powiedziała rzecznik SG por. Anna Michalska. - Strażnicy oślepiani byli latarkami i laserami - dodała.

Uszkodzona została concertina, a trzem osobom udało się przejść na polską stronę. - Zostali zatrzymani i odstawieni na granicę - zaznaczyła por. Michalska.

Obrzuceni petardami

O podobnym agresywnym zachowaniu poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej. W Czeremsze w stronę żołnierzy poleciały nie tylko kamienie, ale również petardy hukowe. "Próby siłowego forsowania granicy odbywały się pod nadzorem służb białoruskich" - podkreślił MON.

To kolejne ataki z wykorzystaniem pirotechniki. Taką metodę służby białoruskie stosowały również w weekend. Po jednym z ataków do szpitala trafiła funkcjonariuszka Straży Granicznej, która doznała obrażeń głowy i ma złamany nos.

Czytaj także:

fc

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem