more_horiz
Wiadomości

Baza wypoczynku na ferie. Ile dzieci zostało zgłoszonych na wyjazd?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 13:40
W systemie bazy wypoczynku zgłoszonych jest 4500 wypoczynków, w których będzie uczestniczyło około 130 tys. dzieci i młodzieży – przekazał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jak zaznaczył, nadal trwają zgłoszenia.
Na ten moment w systemie bazy wypoczynku zgłoszonych jest 4500 wypoczynków, w których będzie uczestniczyło około 130 tys. dzieci i młodzieży
Na ten moment w systemie bazy wypoczynku zgłoszonych jest 4500 wypoczynków, w których będzie uczestniczyło około 130 tys. dzieci i młodzieżyFoto: shutterstock

W Warszawie odbyła się konferencja prasowa dotycząca bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Wzięli w niej udział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur.

Na razie 5 województw

- Na ten moment w systemie bazy wypoczynku zgłoszonych jest 4500 wypoczynków, w których będzie uczestniczyło około 130 tys. dzieci i młodzieży. To mówię na ten moment, bo ferie mamy, tak jak w wielu poprzednich latach – z wyjątkiem poprzedniego roku – w turnusach aż do końca lutego, więc to jest liczba młodzieży na ten moment zgłoszona – zaznaczył szef MEiN Przemysław Czarnek.

Minister ocenił, że to jest "niewiele w tym momencie, nieco ponad 2 proc. dzieci i młodzieży".

- Na razie mamy tylko 5 województw, które udają się na wypoczynek. Te zgłoszenia nadal trwają i wygląda na to, że będzie więcej zainteresowanych – zaznaczył.

Widoczna ostrożność

Dodał, że ostrożność rodziców i organizatorów wypoczynku jest bardzo widoczna.

- Za tę ostrożność bardzo dziękujemy. Od nas samych w pierwszej kolejności zależy, jak spędzimy te ferie zimowe. Od nas samych zależy, jak podejdziemy do wszystkich ograniczeń pandemicznych, które musimy stosować po to, żeby wrócić później do szkoły w trybie stacjonarnym bez żadnych przeszkód zdrowotnych – podkreślił.

. .

fc

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem