more_horiz
Wiadomości

Setki interwencji strażaków w związku z silnym wiatrem. Podano dane

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 10:35
Straż pożarna poinformowała o akcjach podjętych w związku z silnym wiatrem w całej Polsce. Najwięcej interwencji odnotowano na Pomorzu, Warmii i Mazurach.
W sumie doszło do 205 zdarzeń i interwencji PSP związanych z silnym wiatrem, w tym 110 w piątek.
W sumie doszło do 205 zdarzeń i interwencji PSP związanych z silnym wiatrem, w tym 110 w piątek.Foto: KMPSP Warszawa

Prawie sto razy interweniowali strażacy w czwartek w związku z silnym wiatrem. Jeszcze więcej takich interwencji zanotowano do godz. 8 w piątek - przekazał bryg. Karol Kierzkowski z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Jak poinformowała PSP, ostatniej doby strażacy interweniowali 95 razy w związku z silnym wiatrem. Najwięcej w województwie pomorskim - 65 razy.

Nikt nie został ranny

- Dzisiaj do godziny 8 odnotowano 110 interwencji, najwięcej w województwie pomorskim - 66 oraz w województwie warmińsko-mazurskim - 20 - przekazała PSP.

W sumie doszło do 205 zdarzeń związanych z silnym wiatrem, w tym 110 w piątek. PSP poinformowała, że nikt nie został ranny.

Instytut meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że zmieniająca się pogoda objawi się w piątek rano opadami deszczu i deszczu ze śniegiem, w południe na zachodzie temperaturą do 9 st. C, później porywistym wiatrem do 100 km/h na Lubelszczyźnie i Podhalu oraz w nocy lekkim mrozem na wschodzie.

Czytaj także:

pg

Zobacz także

Zobacz także