more_horiz
Wiadomości

Bilety na PŚ w Zakopanem niewyprzedane. Zdecydowanie mniej turystów niż przed pandemią

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2022 18:46
Jak oceniają hotelarze i sprzedawcy, na tegoroczny Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem przyjechało do zimowej stolicy Polski zdecydowanie mniej kibiców niż w latach przed pandemią. Z uwagi na obostrzenia epidemiczne na każdy dzień zawodów przeznaczono zaledwie 6,5 tys. biletów z około 22 tys. miejsc na Wielkiej Krokwi. Nie sprzedano jednak wszystkich miejscówek.
Kolejka przy dolnej stacji na Kasprowy Wierch w Kuźnicach. Do Zakopanego przyjechali pierwsi turyści z dziećmi, które rozpoczęły ferie zimowe
Kolejka przy dolnej stacji na Kasprowy Wierch w Kuźnicach. Do Zakopanego przyjechali pierwsi turyści z dziećmi, które rozpoczęły ferie zimoweFoto: PAP/Grzegorz Momot

Bilety mogą kupować tylko te osoby, które zaszczepiły się przeciw COVID-19. W sobotę przed południem można było jeszcze kupić bilet na skoki w punktach sprzedażowych. W poprzednich latach takie sytuacje się nie zdarzały, a wówczas była przeznaczona pełna pula biletów. Wtedy wejściówki na Wielką Krokiew sprzedawały się z dużym wyprzedzeniem, nawet kilkumiesięcznym. W dniu zawodów nie było już biletów nawet u tzw. koników.

Mimo to kibiców skoków widać na ulicach Zakopanego. Gwarno jest na popularnych Krupówkach i ulicy Piłsudskiego, która łączy deptak z Wielką Krokwią. W mieście pod Giewontem rozlega hałas kibicowskich trąbek, a na ulicach dominują biało-czerwone barwy.

Czytaj także:

Na ulicach Zakopanego, jak co roku podczas Pucharu Świata, pojawiają się uliczne stragany z gadżetami do kibicowania. Tak samo jest w tym roku, jednak sprzedawcy są przerażeni małym zainteresowaniem kibiców.

- W piątek sprzedaż była niewielka, ale też nie sprzyjała nam pogoda. W sobotę było słonecznie, ruch przy straganach nieco większy, ale też nieduży. W porównaniu do lat triumfu Adama Małysza, to właściwie obrót mamy niewielki, wręcz symboliczny - powiedział Janusz, sprzedawca kibicowskich gadżetów spod Wielkiej Krokwi.

Początek ferii i mały ruch

Puchar Świata w skokach narciarskich zbiega się również z początkiem ferii zimowych dla uczniów z woj. kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i z wielkopolskiego. Jest to też początek zimowego sezonu dla podtatrzańskich hotelarzy.

Jak przekazał Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, brak kibiców jest wyraźnie odczuwalny, zwłaszcza u przedsiębiorców prowadzących mniejsze, oddalone od centrum Zakopanego obiekty.

Czytaj także:

- Początek ferii dla dużych renomowanych hoteli jest absolutnie satysfakcjonujący. Obiekty bliżej centrum Zakopanego są wypełnione. Gorzej jest w okolicznych miejscowościach i na obrzeżach miasta, gdzie pensjonaty nie są wypełnione, a niektóre są zupełnie zamknięte z uwagi na małą liczbę gości i brak zainteresowania kibiców - wyjaśnił Wagner.

W sobotę na Wielkiej Krokwi odbywa się konkurs drużynowy. Na niedzielę zaplanowano konkurs indywidualny.

st

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem