more_horiz
Wiadomości

Premier zaprosił opozycję na spotkanie. Chce rozmawiać o walce z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2022 13:22
Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że premier Mateusz Morawiecki spotka się z szefami ugrupowań politycznych w sprawie strategii walki z pandemią COVID-19. Rozmowy zaplanowano na wtorek.
Premier Mateusz Morawiecki zaprosił opozycję na spotkanie ws. sposobów walki z pandemią COVID-19
Premier Mateusz Morawiecki zaprosił opozycję na spotkanie ws. sposobów walki z pandemią COVID-19Foto: PAP/Albert Zawada

Rzecznik prasowy rządu Piotr Müller poinformował, że zaproszenie zostało skierowane do szefów kół i klubów parlamentarnych oraz partii politycznych na rozmowę o dalszych narzędziach, które mogłyby pomóc w skutecznej walce z pandemią koronawirusa.

Posłuchaj
00:24 11516429_1.mp3 Premier zaprosił szefów ugrupowań politycznych na spotkanie dotyczące walki z COVID-19 (IAR)

Piotr Müller powiedział, że premier chce porozumieć się z szefami ugrupowań politycznych przed najbliższym posiedzeniem Sejmu, podczas którego będą prowadzone dyskusje na temat pandemii.

Najbliższe posiedzenie Sejmu rozpocznie się w środę.

Posłuchaj
00:18 11516429_2.mp3 Premier zaprosił szefów ugrupowań politycznych na spotkanie dotyczące walki z COVID-19 (IAR)

Koronawirus w Polsce. Statystyki 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę, że badania potwierdziły 34 088 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 25 osób z COVID-19. Łącznie od 4 marca 2020 r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 4 518 218 przypadków. Zmarły w sumie 103 844 osoby z COVID-19.

Resort przekazał też, że "w wyniku sekwencjonowania genomu wirusa w Polsce wykryte zostały już 2232 przypadki koronawirusa w wersji omicron, co stanowi 35 proc. wszystkich sekwencjonowanych próbek".

V fala pandemii. Strategia MZ

W opublikowanej w mijającym tygodniu przez MZ strategii walki z COVID-19, opracowanej na piątą falę pandemii zapisano, że to, co obecnie jest priorytetem - a co w dużej mierze wynika ze specyfiki przebiegu zakażenia odmianą omikron, jaką jest szybszy rozwój choroby - to przede wszystkim: wzmacnianie i promowanie znaczenia szczepień ochronnych oraz zwiększenie dostępności testów na COVID-19.

Zgodnie ze strategią wdrażane mają być rozwiązania wzmacniające opiekę ambulatoryjną, czyli przeznaczoną dla pacjentów we wczesnym stadium choroby lub po przebytej chorobie, których leczenie nie wymaga hospitalizacji. Wśród priorytetów jest także zwiększanie bazy dla leczenia szpitalnego. Aktualne - jak podkreślono w dokumencie - pozostają m.in. zasady zachowania dystansu społecznego, stosowania dezynfekcji i noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych. 

Czytaj więcej:

Zobacz także: Waldemar Kraska w audycji "Salon Polityczny Trójki"

nj

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem