more_horiz
Wiadomości

Lech Kaczyński człowiekiem 30-lecia "Wprost". Prezes PiS: staramy się kontynuować jego dzieło

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2022 20:53
"Wprost" po raz 30. zorganizował galę podczas, której ogłoszony został "Człowiek roku". Tytuł ten powędrował do Roberta Lewandowskiego. Natomiast "Człowiekiem 30-lecia" za dokonania polityczne został wyróżniony śp. Lech Kaczyński.
Lech Kaczyński został wybrany przez Wprost człowiekiem 30-lecia
Lech Kaczyński został wybrany przez "Wprost" człowiekiem 30-leciaFoto: PAP/Radek Pietruszka

Gala odbyła się w Warszawie i miała charakter jubileuszowy. Decyzją redakcji "Człowiekiem roku" został ogłoszony Robert Lewandowski za "wybitne osiągnięcia sportowe, popularyzowanie zdrowego trybu życia, wielkie serce i działalność charytatywną oraz za promowanie Polski w świecie".

Polski piłkarz nie mógł osobiście odebrać nagrody. Nagrał jednak wideo, w którym podziękował za wyróżnienie. - Nagrodę traktuję jako wyraz uznania nie tylko dla moich osiągnięć, ale również jako wyraz wsparcia dla całego środowiska sportowego - powiedział Robert Lewandowski.

Nagroda dla Lecha Kaczyńskiego

Wyróżnienie "Człowieka 30-lecia" zostało przyznane śp. prezydentowi Polski Lechowi Kaczyńskiemu. Podczas gali głos zabrał brat prezydenta Jarosław Kaczyński. - W opiniach jakie uzyskiwał był oceniany jako ten, który potrafi działać, potrafi tworzyć koalicje. Nawet mając słabsze karty w ręku niż inny potrafił uzyskiwać niemało - powiedział o swoim bracie prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Zginął w okolicznościach do dziś niewyjaśnionych chociaż to wyjaśnianie jest dzisiaj już bardzo bliskie. Będzie to też pewnie bardzo trudne - dodał.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że gdyby nie Lech Kaczyński to Polska znajdowałaby się w zupełnie innym miejscu niż obecnie - To wszystko co stało się później, mimo że już nie żył, daje podstawę do tego, żeby uznać go za polityka tego 30-lecia. Za człowieka, który wpłynął w sposób zasadniczy na bieg dziejów w Polsce a także na bieg dziejów w tej części Europy. Staramy się kontynuować to dzieło. Jakimi wynikami? Ta ocena jest jeszcze przed nami. Sformułują ją historycy. Polska byłaby dziś inna i ośmielam się powiedzieć, że gorsza niż dziś jest, gdyby go nie było - zaznaczył.

- Bardzo dziękuję za to, że państwo byli gotowi, choć wiem że nie jest to łatwe, przyznać właśnie jemu to bardzo zaszczytne wyróżnienie - zakończył prezes PiS.

Nagrodę w kategorii kultura odebrała Katarzyna Figura, a biznes – Ryszard Florek.

Posłuchaj
00:33 11519155_1.mp3 Prezes PiS J. Kaczyński odebrał wyróżnienie "Wprost" dla Lecha Kaczyńskiego (IAR)

dz/wprost.pl, IAR

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem