Nauka zdalna stała się faktem. Minister edukacji i nauki podpisał rozporządzenie w tej sprawie
Od jutra uczniowie z klas od 5. do 8. szkół podstawowych i z wszystkich klas szkół ponadpodstawowych będą się uczyli z domu. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie wprowadzające naukę zdalną do końca ferii, czyli do 27 lutego.
2022-01-26, 16:11
Stacjonarnie będą się uczyły dzieci z klas od 1. do 4. w szkołach podstawowych. - Wprowadzenie ograniczenia w funkcjonowaniu szkół i placówek było konieczne ze względu na rosnącą w ostatnich dniach liczbę zachorowań. Natomiast bez zmian pozostają terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych - powiedziała rzecznik Ministerstwa Edukacji i Nauki Anna Ostrowska.
Będą konsultacje przed egzaminami
Pomimo zdalnej nauki maturzyści i ósmoklasiści będą mogli przyjść do szkoły na konsultacje przed egzaminami. - Dyrektor szkoły może zapewnić w szkole konsultacje indywidualne lub grupowe z nauczycielem prowadzącym dane zajęcia edukacyjne z tego przedmiotu, z którego uczeń przystępuje do egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu maturalnego - wyjaśniła Anna Ostrowska. Udział uczniów w konsultacjach jest dobrowolny. - Organizacja tych konsultacji jest uzależniona od potrzeb uczniów i warunków pracy szkoły - dodała rzecznik MEiN.
- "Znakomita opieka dla wszystkich dzieci". Szef MEiN zainaugurował projekt kształcenia specjalnego
- "Wprowadza porządek w szkole". Minister edukacji o Lex Czarnek
Przedszkola będą pracowały bez zmian. Będą działały bursy i internaty, będzie też możliwość kontynuowania praktycznej nauki zawodu. Nic się nie zmienia w funkcjonowaniu młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, specjalnych ośrodków wychowawczych i poradni psychologiczno-pedagogicznych.
REKLAMA
Dyrektorzy szkół specjalnych razem z rodzicami podejmą decyzję, w jakim trybie będzie pracowała ich szkoła.
Posłuchaj
Zobacz także: Tomasz Latos w PR24
kmp
REKLAMA