more_horiz
Wiadomości

"Mata" z zarzutami posiadania narkotyków. Raper został zwolniony do domu

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2022 15:38
Raper "Mata" oraz jego kolega usłyszeli zarzuty za posiadanie środków odurzających i zostali zwolnieni do domu - poinformowała mł. asp. Iwona Kijowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II. 
Raper Mata został zatrzymany za posiadanie marihuany
Raper "Mata" został zatrzymany za posiadanie marihuanyFoto: Kacper Kolenda/East News

"Mata" oraz jego o trzy lata starszy kolega zostali zatrzymani w czwartek tuż po godzinie 23 w rejonie ulicy Okolskiej na warszawskim Mokotowie.

- Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok patrolu znacznie przyspieszyli swoje kroki - powiedziała mł. asp. Iwona Kijowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II.

Zarzut za posiadanie marihuany

- Podczas legitymowania obaj mężczyźni dobrowolnie z kieszeni odzieży wyciągnęli woreczki z zawartością suszu koloru brunatno-zielonego o zapachu charakterystycznym dla marihuany. Stróże prawa zatrzymali mężczyzn i zabezpieczyli ujawnioną substancję. Badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana - tłumaczyła policjantka.

W piątek znany raper oraz jego starszy kolega zostali przesłuchani. - Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia - podała.

- 24-latek oraz 21-latek usłyszeli zarzut za posiadanie środków odurzających, a następnie zostali zwolnieni do domu - dodała mł. asp. Iwona Kijowska.

Za zarzucany czyn może im grozić do 3 lat więzienia.

Jako pierwszy o zatrzymaniu poinformował portal rmf24.pl.

kp

Zobacz także

Zobacz także