more_horiz
Wiadomości

Ogromne kolejki tirów do przejść granicznych z Białorusią. Kierowcy muszą czekać ponad 30 godzin

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2022 23:21
Kierowcy tirów muszą czekać nawet 33 godziny na odprawę na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach - podała w niedzielę podlaska KAS. Podobnie sytuacja wygląda w Koroszczynie (woj. Lubelskie). W kolejce stoi tam ok. 1 tys. pojazdów.
Utrzymuje się długa kolejka ciężarówek do przejść granicznych w Bobrownikach i Koroszczynie
Utrzymuje się długa kolejka ciężarówek do przejść granicznych w Bobrownikach i KoroszczynieFoto: PAP/Wojtek Jargiło

Jak poinformowała podlaska Krajowa Administracja Skarbowa, w niedzielę wieczorem do przejścia w Bobrownikach w kolejce czeka 640 ciężarówek.

Podczas dwunastogodzinnej zmiany udało się odprawić na Białoruś 265 aut.

Z Regionalnego Systemu Ostrzegania zniknęła informacja o strefie buforowej w miejscowości Waliły Stacja. Bufor był przywrócony od piątku. Wprowadza się go by usprawnić ruch.

Ogromne korki

Rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Michał Deruś poinformował z kolei, że podczas dziennej zmiany w Koroszczynie funkcjonariusze odprawili 367 pojazdów ciężarowych. - W kolejce znajduje się około tysiąc samochodów, szacunkowy czas oczekiwania wynosi 33 godziny - przekazał.

Natomiast, na wjeździe do Polski w czasie ostatniej zmiany odprawiono 405 ciężarówek. Aktualnie po stronie białoruskiej stoi 800 samochodów, co oznacza 24 godziny oczekiwania.

Kolejki w Bobrownikach i Koroszczynie utrzymują się od 9 listopada 2021 r., gdy bezterminowo zawieszono odprawy na przejściu drogowym z Białorusią w Kuźnicy. Powodem zamknięcia przeprawy była sytuacja przy granicy związana z kryzysem migracyjnym.

Zobacz także:


jp

Zobacz także

Zobacz także