more_horiz
Wiadomości

Pierwsze posiedzenie Społecznej Rady Sportu. "Chciałbym, aby wasz głos był wyraźny i słyszalny"

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2022 16:56
Na pierwszym posiedzeniu zebrała się Społeczna Rada Sportu. Jej członkowie mają przedstawiać władzom centralnym propozycje rozwiązań w zakresie rozwoju kultury fizycznej.
Na pierwszym posiedzeniu zebrała się Społeczna Rada Sportu
Na pierwszym posiedzeniu zebrała się Społeczna Rada SportuFoto: Twitter/SPORT_GOV_PL

Chodzi zarówno o rozwój sportu wyczynowego, amatorskiego oraz aktywnej rekreacji. Rada funkcjonuje przy Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Pierwsze posiedzenie

Minister Kamil Bortniczuk otworzył pierwsze spotkanie gremium na stołecznym Torwarze. - To jest pierwszy i ostatni raz kiedy to ja otwieram posiedzenie Rady. Nic o was bez was, co do zasady. Chciałbym, aby wasz głos był wyraźny i słyszalny. Ja obiecuję ze swojej strony brać te spostrzeżenia pod uwagę, jako spostrzeżenia wybitnie zasłużonych dla tego środowiska, by popełniać jak najmniej błędów - powiedział Kamil Bortniczuk.

W składzie Rady znajdują się dawni reprezentanci kraju w popularnych dyscyplinach sportowych oraz aktualne władze federacji sportowych.

W styczniu podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Sportu i Turystyki szef resortu Kamil Bortniczuk powiedział, że Rada Sportu ma być platformą wymiany pomysłów, doświadczeń i spostrzeżeń. - Chciałbym, aby w składzie Rady była reprezentowana większość najbardziej znaczących dyscyplin oraz większość największych związków sportowych, byśmy mieli wymianę myśli, nikt wszystkiego nie wie, dlatego do pracy przyda się wsparcie - zaznaczył. 

Przewodniczącym Społecznej Rady Sportu jest Marcin Możdżonek, siatkarz, wielokrotny reprezentant Polski. Jak mówił podczas nominacji na to stanowisko, zgodził się na przyjęcie nowej funkcji bez wahania.

- Myślę, że jest to funkcja, dzięki której ja, jak i moi koledzy i koleżanki, będziemy mieć wpływ na to, co dzieje się w polskim sporcie, a dzieje się w nim dużo, mam nadzieję, że będzie działo się jeszcze więcej - podkreślił Marcin Możdżonek i zaznaczył, że "głos sportowców jest bardzo ważny". Jak zapowiedział "będziemy opiniować, z całą pewnością konstruktywnie się spierać, na czym polski sport może tylko zyskać". 


Posłuchaj

00:17 11562193_1.mp3 Prace rozpoczęła Społeczna Rada Sportu (IAR)

dz

Zobacz także

Zobacz także