more_horiz
Wiadomości

"Farsz do pierożków z ludzkich płodów". Szokujący wpis pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2022 13:02
"Płód nie jest człowiekiem, więc who cares? Mogą nawet robić z płodów farsz do pierożków, co za różnica?" - taki wpis zamieścił w mediach społecznościowych Samuel Nowak, rzecznik prasowy Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz działacz Partii Razem. Sprawę nagłośnił szczeciński radny Dariusz Matecki z Solidarnej Polski.
Autorem szokującego wpisu nt. ludzkich płodów jest rzecznik prasowy Instytutu Psychologii UJ
Autorem szokującego wpisu nt. ludzkich płodów jest rzecznik prasowy Instytutu Psychologii UJFoto: Shutterstock/Kishivan/TT/DariuszMatecki

Zawartość profilu Samuela Nowaka jest dostępna jedynie dla obserwujących. Post rzecznika prasowego IP UJ udostępnił szerszej publiczności szczeciński radny Dariusz Matecki. "Płód nie jest człowiekiem, więc who cares? Mogą nawet robić z płodów farsz do pierożków, co za różnica?" - napisał Nowak.

Komentując wpis Samuela Nowaka, który jest także działaczem Partii Razem, radny zwrócił się do lidera tego ugrupowania, Adriana Zandberga. "Prawie 40-letni facet z Partii Razem sugeruje robienie farszu do pierożków z ludzkich płodów, z dzieci. Panie Zandbergu, popiera Pan takie kulinarne rozwiązania?" - czytamy.

Pracownik uniwersytetu, rzecznik Instytutu Psychologii

W kolejnym tweecie samorządowiec zwrócił się do Uniwersytetu Jagiellońskiego z pytaniem, czy osoba zamieszczająca tego rodzaju wpisy może być rzecznikiem prasowym jednego z instytutów uczelni. "Proszę o informację, czy osoba, która pisze o robieniu »farszu do pierożków« z płodów ludzkich, powinna być rzecznikiem prasowym Instytutu Psychologii Waszego Uniwersytetu" - napisał.

Dariusz Matecki skontaktował się z autorem wpisu. Podczas rozmowy telefonicznej, której nagranie zostało zamieszczone na Twitterze, Samuel Nowak podkreślał, że w tej sprawie należy się z nim kontaktować pod prywatnym numerem (Matecki zadzwonił na ten umieszczony na stronie UJ). Pytany o "farsz z płodów", powiedział jedynie, że "jest film na ten temat z 2004 r.". Prawdopodobnie chodzi o hongkoński horror "Pierożki". 

Czytaj także: 

wpolityce.pl/kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem