more_horiz
Wiadomości

Leroy Merlin nie chce wycofać się z Rosji. Polskie Radio zrywa współpracę z francuską firmą

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2022 18:54
"Polskie Radio podjęło decyzję o zerwaniu współpracy reklamowej ​z francuską marką Leroy Merlin i zaprzestaniu emisji jej reklam na wszystkich swoich antenach" - podkreśliła spółka w komunikacie. Jak podkreślono, współpraca reklamowa z jakąkolwiek firmą, która prowadzi działalność w Rosji i "wspiera zbrodniczy reżim Putina", nie będzie prowadzona.
Polskie Radio zerwało współpracę reklamową z Leroy Merlin
Polskie Radio zerwało współpracę reklamową z Leroy MerlinFoto: Robert Bartosewicz / Polskie Radio

Polskie Radio poinformowało, że decyzja o zerwaniu współpracy z Leroy Merlin podyktowana jest "brakiem akceptacji dla decyzji sieci Leroy Merlin o dalszym prowadzeniu, a nawet rozszerzeniu swojej działalności biznesowej na rynku rosyjskim, pomimo brutalnej agresji Rosji na niepodległą Ukrainę oraz licznych zbrodni dokonywanych na narodzie ukraińskim przez wojska rosyjskie".

Publiczny nadawca nie będzie prowadził współpracy reklamowej "z jakąkolwiek firmą prowadzącą swoją działalność biznesową w Rosji i wspierającą zbrodniczy reżim Putina". 

"Decyzja Polskiego Radia ma charakter symboliczny. Chodzi o pokazanie, że jest coś znacznie ważniejszego niż zyski, pieniądze" - oświadczono w komunikacie.

Czytaj także:

ms

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także