more_horiz
Wiadomości

Będzie pochmurno, uwaga na deszcz ze śniegiem. Sprawdź prognozę na środę

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2022 06:30
W środę będzie pochmurno z przejaśnieniami. Prognozowane są niewielkie opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Będzie cieplej, nawet 16 stopni C na południowym zachodzie – powiedziała Ilona Bazyluk, synoptyk IMGW.
Synoptyk IMGW: w środę pochmurno, ale cieplej w całym kraju
Synoptyk IMGW: w środę pochmurno, ale cieplej w całym krajuFoto: Dusan Milenkovic/ Shutterstock

W środę w północnej części Polski zachmurzenie duże oraz słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W południowej Polsce wystąpią przejaśnienia i rozpogodzenia, bez opadów.

Temperatura maksymalna od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, około 8 stopni nad morzem, 13 stopni w centrum i 16 na południowym zachodzie.

Wiatr w porywach o 90 km/h

Wiatr umiarkowany i porywisty do 55 km/h, nad morzem do 65 km/h, w Sudetach do 90 km/h. Wiatr południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Gdzieniegdzie opady deszczu, głównie na północy i wschodzie. Temperatura wyniesie od 5 stopni na Suwalszczyźnie, 7 stopni w centrum i 8 na zachodzie kraju. W rejonach podgórskich plus 1 st. C.

Wiatr przeważnie umiarkowany, na Wybrzeżu także dość silny, miejscami porywisty, południowo-zachodni i południowy. Na Wybrzeżu porywy wiatru do 60 km/h, w Karpatach do 70 km/h, a Sudetach do 85 km/h.

Ponad tysiąc interwencji strażaków

Państwowa Straż Pożarna poinformowała, że w poniedziałek strażacy odnotowali 1154 interwencje związane z usuwaniem skutków silnego wiatru oraz opadów deszczu. Najwięcej miało miejsce na terenie woj. mazowieckiego - 290, warmińsko-mazurskiego - 190, oraz kujawsko-pomorskiego - 170.

W czasie wichur nie zanotowano osób rannych. Według danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa o godz. 6 we wtorek bez prądu pozostawało nadal około 8,3 tys. odbiorców. Najwięcej na terenie województw lubelskiego - 1800, pomorskiego - 1595, warmińsko-mazurskiego - 1570, mazowieckiego - 1450, podlaskiego - 1360 i zachodniopomorskiego - 525.

Czytaj także:

dn

Zobacz także

Zobacz także