more_horiz
Wiadomości

Dziś konferencja MEiN. Przemysław Czarnek powie o jakości działalności naukowej w minionych latach

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2022 06:22
Ministerstwo Edukacji i Nauki informuje o konferencji prasowej na temat oceny jakości działalności naukowej za lata 2017-2021. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14.00.
W poniedziałek 9 maja br. o godz. 14:00 odbędzie się konferencja prasowa Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka.
W poniedziałek 9 maja br. o godz. 14:00 odbędzie się konferencja prasowa Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka. Foto: shutterstock.pl/BearFotos

W poniedziałek 9 maja br. o godz. 14:00 odbędzie się konferencja prasowa Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka i Sekretarza Stanu w MEiN Włodzimierza Bernackiego na temat oceny jakości działalności naukowej za lata 2017-2021, którą przeprowadziła Komisja Ewaluacji Nauki - przekazano w komunikacie.

Czytaj także:

"System 6+3+3"

W ubiegłym tygodniu minister Czarnek był gościem programu Kwadrans Polityczny TVP. Pytany o poziom tegorocznych matur, zwrócił uwagę, że od kilku lat jest on niski, a doprowadziły do tego gimnazja, konkretnie system 6+3+3.

- To co mamy od dwóch lat, dokładnie od 16 grudnia 2020 r., kiedy wydaliśmy rozporządzenie zmieniające wymogi egzaminacyjne na nieco niższe w stosunku do tego co było wcześniej, to jest efekt wyłącznie COVID-19, a nie systemu 6+3+3. Nauka zdalna, długo trwająca, spowodowała, że było dużo głosów, które mówiły, że nie da się przygotować do matury na takim poziomie, jak gdyby nauka odbywała się w trybie stacjonarnym – dodał.

Nowe matury

Minister przypomniał, że od przyszłego roku odbędzie się nowa matura dla pierwszych absolwentów systemu 8+4. - Zwłaszcza matura z języka polskiego będzie bardziej wymagająca – zaznaczył.


jb

Czytaj także

"Poziom matur jest niski". Szef MEiN: doprowadziły do tego gimnazja

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2022 10:28
Minister edukacji Przemysław Czarnek powiedział, że "problem, który wszyscy widzimy, nazywa się gimnazja, czyli system 6+3+3". - System ten doprowadził do tak niskiego poziomu matury, który mamy od lat - ocenił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojna na Ukrainie. Liczne rosyjskie ataki [ZAPIS RELACJI]

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2022 23:03
Zakończył się 75 dzień wojny na Ukrainie. Poniżej przedstawiamy zapis poniedziałkowej relacji.
rozwiń zwiń
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem