more_horiz
Wiadomości

Wieczorne i nocne burze oraz opady. Będą obowiązywać alerty IMGW

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 05:22
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed piątkowymi nawałnicami oraz obfitymi opadami deszczu. Dziś wieczorem oraz w nocy nad krajem przejdą dwa fronty atmosferyczne, które spowodują także znaczne obniżenie temperatury.
IMGW wyda ostrzeżenia przed burzami i silnymi opadami
IMGW wyda ostrzeżenia przed burzami i silnymi opadamiFoto: Patryk Kosmider/Shutterstock

Pierwszy front atmosferyczny pojawi się nad Polską dziś po południu, do tego czasu w całym kraju będzie słonecznie i ciepło. - Lokalnie wystąpią burze i opady deszczu, przy czym nie będą one gwałtowne. Spodziewamy się porywów wiatru około 70-75 km/h - powiedziała synoptyk IMGW Ewa Łapińska.

Dodała, że temperatura "będzie jeszcze dość wysoka", wyniesie nawet 27-28 stopni w centrum i na południu kraju.

Burze w centralnej i południowej Polsce. Będą alerty IMGW

W nocy nad Polską pojawi się drugi front atmosferyczny, który może powodować gwałtowane nawałnice z gradem i silnymi porywami wiatru w centrum oraz na południu kraju, a także silne opady deszczu na północy.

Dziś Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ma wydać ostrzeżenia meteorologiczne przez burzami dla centralnej i południowej Polski. Miejscami wydane zostaną ostrzeżenia 2. stopnia.

Posłuchaj
00:23 11748840_1.mp3 Synoptyk IMGW Ewa Łapińska zapowiada opady (IAR) 

>>> INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW <<<

Sytuacja w Tatrach

Ratownicy TOPR ostrzegają z kolei przed trudnymi warunkami w Tatrach. W wyższych partiach gór nadal panują zimowe warunki. Zalega spora warstwa śniegu i lodu. W weekend w Tatrach możliwe są także burze. Obecnie największym zagrożeniem jest twardy i zlodowaciały śnieg, który może zaskoczyć wielu turystów - mówi Krzysztof Długopolski - ratownik TOPR. Przestrzega, że jest "bardzo niebezpiecznie".

Posłuchaj
00:28 11748813_1.mp3 Ratownik TOPR Krzysztof Długopolski: w górach jest jeszcze pełna zima (IAR) 

ms

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem